Justyna Przybytek

Przebudowa dwóch katowickich skrzyżowań. Utrudnienia dla kierowców w Piotrowicach i na Giszowcu

Przebudowa dwóch katowickich skrzyżowań. Utrudnienia dla kierowców w Piotrowicach i na Giszowcu Fot. Marzena Bugała Azarko
Justyna Przybytek

W Katowicach trwa przebudowa dwóch ważnych węzłów drogowych w Piotrowicach i w Giszowcu. Koszt realizacji obu prac to ponad 310 mln zł. W Piotrowicach na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki (DK81) i Armii Krajowej zakończył się pierwszy etap inwestycji. Natomiast w Giszowcu, u zbiegu ulicy Pszczyńskiej i 73 Pułku Piechoty, wciąż trwają prace przygotowawcze.

Przebudowa węzłów Piotrowice i Giszowiec to najważniejsze realizowane w Katowicach inwestycje drogowe. Obie zakładają udrożnienie wąskich komunikacyjnych gardeł w stolicy aglomeracji oraz usprawnienie dojazdu do autostrady A4, ale nie tylko.

Przebudowa skrzyżowania ulic Kościuszki i Armii Krajowej - to węzeł Piotrowice - ma oddzielić ruch lokalny od tranzytowego oraz upłynnić dojazd do centrum Katowic z południowych dzielnic. W efekcie prowadzonych prac powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie: tunelem poprowadzony zostanie ruch tranzytowy, górą - przez rondo - lokalny. Roboty na skrzyżowaniu trwają od początku 2018 roku i właśnie zakończono pierwszy ich etap po południowej stronie ul. Kościuszki.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.