Tomasz Kuczyński

Przebudowa przy Cichej zacznie się od rozbiórki trybuny? Jest taka opcja

Stadion Ruchu jest z 1935 roku. W 1937 r. powstała słynna trybuna, która służy kibicom do dziś Fot. ARC Stadion Ruchu jest z 1935 roku. W 1937 r. powstała słynna trybuna, która służy kibicom do dziś
Tomasz Kuczyński

Sprawa budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów idzie do przodu. Projektanci podali na piśmie termin poprawy braków w projekcie. Pojawiła się nawet informacja, że budowa zacznie się od trybuny głównej i rozbiórki starej, choć to nie jest przesądzone.

W piątek w siedzibie Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie odbyło się spotkanie projektantów nowego stadionu przy ulicy Cichej z inżynierem kontaktu. Wydano po nim krótki komunikat, w którym czytamy: „Projektanci (GMT Sp. z o.o.) określili termin poprawy braków w projekcie do dnia 31.03.2019. Złożyli również ofertę na wykonanie aktualizacji projektu w związku ze zmianami obowiązujących przepisów prawnych”.

- Wreszcie otrzymaliśmy od projektantów na piśmie termin uzupełnienia tzw. błędów w projekcie - cieszy się prezes Centrum Przedsiębiorczości Piotr Małecki. - Wcześniejsza ustna deklaracja, dotyczyła października 2018 roku i nie została dotrzymana. Natomiast za aktualizacje wynikające ze zmiany przepisów, postępu technologicznego, trzeba zapłacić. Projekt ma kilka lat i zmieniły się przepisy, powstały nowocześniejsze urządzenia. W poniedziałek mamy otrzymać pisemną ofertę, nad którą musi się pochylić miasto.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kuczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.