Przebudowa węzła Giszowiec na DK86 w Katowicach. Trzeba wyciąć aż 640 drzew

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Ławrywianiec/ARC Polska Press
Justyna Przybytek

Przebudowa węzła Giszowiec na DK86 w Katowicach. Trzeba wyciąć aż 640 drzew

Justyna Przybytek

Rusza przebudowa węzła Giszowiec, czyli skrzyżowania ulic Pszczyńskiej i 73. Pułku Piechoty w Katowicach. Warta blisko 250 mln zł inwestycja to największe przedsięwzięcie drogowe planowane w najbliższych latach w Katowicach. Realizacja potrwa do 2020 roku. Spodziewajcie się sporych utrudnień w ruchu.

Przebudowa węzła Giszowiec to największa - obok przebudowy skrzyżowania ulic Kościuszki i Armii Krajowej w Piotrowicach - inwestycja drogowa w Katowicach. Zakłada przebudowę dwóch odcinków dróg krajowych nr 81 (ul. 73. Pułku Piechoty) i 86 (ul. Pszczyńska) o łącznej długości 3,62 km, stanowiących dojazd do autostrady A4.

- Zakres prac w Giszowcu obejmuje budowę nowego, bezkolizyjnego węzła drogowego, który pozwoli nam oddzielić ruch lokalny od tranzytowego. Upłynnienie ruchu oznacza dla mieszkańców oszczędność czasu i benzyny oraz ograniczenie emisji spalin i hałasu - zapowiada Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wykonawcą robót o wartości 247,5 mln złotych jest konsorcjum firm NDI i Balzola.

Nowy węzeł drogowy powstanie w rejonie skrzyżowania ul. 73. Pułku Piechoty (DK 81) z ul. Pszczyńską (DK 86) i linią kolejową. To katowicki fragment bardzo ruchliwej, a w godzinach szczytu mocno zakorkowanej, trasy Tychy - Katowice - Sosnowiec.

- Wykonawca wykona rozbudowę węzła drogowego ulicy Pszczyńskiej (DK 86) z ulicami 73. Pułku Piechoty, Karolinki, Kolistą i linią kolejową, rozbudowę fragmentu ul. Pszczyńskiej (DK 86) od węzła z autostradą A4 do węzła z ulicami: 73. Pułku Piechoty, Karolinki i Kolistą - zapowiadają katowiccy urzędnicy.

Powstanie tu węzeł typu „trąbka” (składa się z łukowych zjazdów i wjazdów, z przecięciami na różnych poziomach), a także przejścia podziemne.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.