Anna Dziedzic

Przed dworcem w Sosnowcu będzie bardziej zielono

Tak ma wyglądać plac przed dworcem PKP w Sosnowcu Fot. Amaya Architekci Tak ma wyglądać plac przed dworcem PKP w Sosnowcu
Anna Dziedzic

Za tydzień, 9 grudnia, ma nastąpić otwarcie ofert w przetargu na wykonawcę przebudowy placu przed dworcem w Sosnowcu. Projektanci Amaya Architekci, na prośbę miasta uwzględnili w projekcie więcej drzew. - Przy tak zmieniającym się klimacie, zieleń jest bardzo ważna - mówią.

Sosnowiec planuje rozpocząć przebudowę placu przed dworcem PKP w tym mieście. Ma to być rynek, którego Sosnowcowi brakuje. 30 czerwca powstał projekt budowlany i projekty wykonawcze tej inwestycji, która jak planowali, pochłonie nieco ponad 10 mln zł. Ile trzeba będzie wydać na tę inwestycję, okaże się jednak po rozstrzygnięciu przetargu.

- Na razie wiemy, że jest sporo pytań od zainteresowanych przetargiem firm, na które jesteśmy zobowiązani odpowiedzieć. Nie jest więc wykluczone, że data otwarcia ofert będzie zmieniona - mówi Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Plac przed dworcem ma się stać placem miejskim z kawiarniami, fontanną i ławeczkami. Stanie tu też nowy pomnik. Projektanci z biura Amaya Architekci pomyśleli o tym, by było to miejsce bardzo funkcjonalne.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.