Przed nami kilkadziesiąt imprez z okazji Dni Miast. Zobacz co, gdzie i kiedy! [MAPA IMPREZ]

Czytaj dalej
Ola Szatan

Przed nami kilkadziesiąt imprez z okazji Dni Miast. Zobacz co, gdzie i kiedy! [MAPA IMPREZ]

Ola Szatan

Czerwiec to miesiąc, kiedy na Śląsku obchodzone są święta miast. W tym roku imprez będzie naprawdę sporo, a gwiazd polskiej, a nawet światowej muzyki bez liku. Zobacz nasz rozkład jazdy!

Od czerwca oczywiście są wyjątki. W Myszkowie dni miasta odbędą się w lipcu, w Pszczynie w sierpniu, a w Katowicach kulminacyjne koncerty dopiero we wrześniu. Zresztą w Katowicach z okazji 150-lecia miasta świętowanie trwa praktycznie przez cały rok, a wrześniowe koncerty będą zaledwie wisienką na torcie wszystkich imprez. Miasto na ich organizację wydało 5 mln zł! Będą to zresztą najdroższe obchody w naszym regionie, bo w większości miast władze zdecydowały się wydać (w zależności od wielkości imprezy i ilości gwiazd) kwoty pomiędzy 100 a 500 tysięcy złotych.

Kilka imprez z cyklu "Dni miasta" odbędzie się w tym samym terminie co Industriada, stąd np. w Siemianowicach Śląskich czy w Chorzowie imprezy i najważniejsze koncerty będą odpowiednio pod Parkiem Tradycji i Szybem Prezydent.

Nie wiadomo kto i kiedy wystąpi na święcie miast m.in. w Bytomiu, Piekarach Śląskich, Tarnowskich Górach, Mikołowie, Tychach, Bieruniu, Lędzinach czy Częstochowie. W Gliwicach święto miasta jest niejako wpisane w Igry, natomiast dni Zabrza rozpoczną się dopiero w październiku.

Najwięcej imprez czeka nas w czerwcu. W różnych miastach zagrają m.in. Ira, Monika Brodka, Luxtorpeda, Piersi, Lemon, Agnieszka Chylińska, Golec uOrkiestra, Lady Pank, Mela Koteluk a nawet DJ Bobo! Gdzie odbędą się te koncerty? Zobacz na naszych mapach.

Górnośląski Okręg Przemysłowy i Zagłębie

Beskidy i Rybnik

Częstochowa

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.