Przed świętami w szkołach otworzą świetlice

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Przed świętami w szkołach otworzą świetlice

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Zapewniamy dzieciom opiekę podczas przerwy świątecznej, ale korzystają z tej możliwości nieliczni rodzice - mówią w szkołach w regionie. Za to przedszkola pracują 
pełną parą.

Zgodnie z przepisami, podczas przerw świątecznych, zarówno bożonarodzeniowej, jak i wielkanocnej, zapewnienie opieki uczniom przez szkołę nie jest obowiązkowe.

Nauczyciel dyżuruje

Nie oznacza to jednak, że rodzice nie mogą na taką opiekę nad dziećmi liczyć. Jak podkreśla MEN, jeśli rodzice zgłaszają taką potrzebę, dyrektor szkoły może zdecydować o zorganizowaniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych i wyznaczyć nauczycielom dyżury. MEN przypomina bowiem, że dla nauczycieli przerwa świąteczna nie jest czasem wolnym od pracy ani też urlopem, który przysługuje im w czasie ferii zimowych i wakacji letnich.

„W trakcie przerwy – w dni robocze – nauczyciele pozostają do dyspozycji dyrektora szkoły (w ramach realizacji 40-godzinnego tygodnia pracy wynikającego z przepisów ustawy – Karta nauczyciela)” - czytamy na stronie ministerstwa.

Jak będą funkcjonowały szkoły w regionieod Wielkiego Czwartku? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.