Przedsezonowa prezentacja Sparty Brodnica: nowy skład i nowe stroje

Czytaj dalej
Fot. Paweł Kędzia
(pak)

Przedsezonowa prezentacja Sparty Brodnica: nowy skład i nowe stroje

(pak)

Przedstawienie pierwszej drużyny poprzedziła prezentacja wszystkich drużyn młodzieżowych i dziecięcych trenujących na co dzień w klubie.

Zdania co do prezentacji Sparty były podzielone. Niektórzy kibice byli zdania, że w sezonach, gdy organizowano tego typu imprezy, drużynie nie szło najlepiej. Ostatecznie działacze nie poddali się presji przesądów i zorganizowali oficjalne przedstawienie pierwszej drużyny.

Przy tej okazji klub zaprezentował wszystkie zespoły dziecięce i młodzieżowe trenujące na co dzień: przedszkolaki z Legia Soccer Schools, szkółkę Młodzi Spartanie, orlików, młodzików wojewódzkich, trampkarzy okręgowych, trampkarzy wojewódzkich, juniorów młodszych i juniorów starszych. Wyróżniający się na treningach zawodnicy otrzymali upominki.

Kibice mieli także okazję poznać nowe twarze. W grupie sześciu zawodników Adrian Wiśniewski i Bartłomiej Folc w przeszłości występowali już w barwach Sparty. Natomiast skład uzupełniają Krystian Matuszewski (Dolcan Ząbki), Paweł Kolcz (Olimpia Grudziądz), Nikodem Kasperczak (Widzew Łódź) i Tomasz Gródek (Bałtyk Gdynia).

- Myślę, że w dotychczasowej historii trzecioligowych występów Sparty, jest to nasza najmłodsza drużyna - ocenia Jan Walaszek, działacz brodnickiego klubu. - Utrzymanie w trzeciej lidze będzie zależało od wyników kilku pierwszych meczów. Zawodnicy mają odpowiednie umiejętności. Pytanie, jak poradzą sobie z presją na boisku.

W sobotę o godz. 13 Sparta jedzie na mecz do Torunia, gdzie zmierzy się z tamtejszą Elaną. Na spotkanie wybiera się duże grono fanów brodnickiego zespołu. Jesienią derby z Toruniem były rekordowe pod względem frekwencji w Brodnicy.

Autor: (pak)

(pak)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.