Przedszkola w Sosnowcu z ekologicznymi rozwiązaniami. Niektóre placówki będą zbierać deszczówkę

Czytaj dalej
Fot. Fot. UM Sosnowiec
Monika Krężel

Przedszkola w Sosnowcu z ekologicznymi rozwiązaniami. Niektóre placówki będą zbierać deszczówkę

Monika Krężel

Trwają potężne remonty w kilku placówkach edukacyjnych w Sosnowcu. Najciekawszymi rozwiązaniami mogą się pochwalić dwie z nich. W Przedszkolu Miejskim nr 18 przy ulicy Szczecińskiej oraz Przedszkolu Miejskim nr 3 przy ulicy Dietla zostaną zastosowane ekologiczne rozwiązania. Placówki będą wykorzystywać deszczówkę, by podlewać zieleń.

Gruntowną modernizację przechodzą dwie sosnowieckie szkoły i trzy przedszkola. Prace odbywają się w ramach jednego dużego projektu. Największe zmiany widać w dwóch przedszkolach - Przedszkolu Miejskim nr 18 oraz Przedszkolu Miejskim nr 3. Placówki zmieniły swój wygląd, zastosuje się w nich ekologiczne rozwiązania.

W tych placówkach stare i nieekologiczne kotły węglowe zostaną zastąpione przez gazowe. Przedszkola będą też pozyskiwały deszczówkę.

- Zagospodarujemy deszczówkę z dachu placówek systemem rynien do specjalnych donic z zielenią, które będą ułożone kaskadowo. Dzięki temu w naturalny sposób będą nawadniane - mówi Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.
Przedszkola będą gotowe w czerwcu, a koszt ich remontu to 2,4 mln złotych.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.