Przedszkoliada w chojnickiej KaNaMie

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Przedszkoliada w chojnickiej KaNaMie

Monika Smól

Przedszkoliadę w Chojnicach zaplanowano na 10 lutego - na godz. 13 w Fitness Club KaNaMa. Dzieci czeka dużo sportowych rozrywek.

Organizatorem imprezy w Chojnicach jest Świat Ruchu - Promotor Lokalny przedszkoliada.pl. Z kolei partnerami sportowymi są Chojniczanka Chojnice, Red Devils Chojnice oraz UKS Ósemka Chojnice. Impreza odbędzie się w klubie KaNaMa, przy ul. Huberta Wagnera 3.

Milusińscy będą mieli okazje spotkać znanych lokalnych sportowców.

- Chojniczanka Chojnice po raz czwarty weźmie udział w Przedszkoliadzie - informuje Jakub Piekut, rzecznik prasowy klubu.

- Jest to największy w Polsce cykl imprez o charakterze sportowym dla przedszkolaków.

Cykl imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour adresowany jest do wszystkich aktywnych przedszkolaków uczestniczących w zajęciach sportowych Przedszkoliady w swoich przedszkolach.

Celem organizacji imprezy jest zapewnienie rozrywki i edukacji ruchowej najmłodszym, przeciwdziałanie otyłości, zapobieganie zwolnieniom z lekcji wychowania fizycznego, kreowanie postawy Fair Play, jak i zasad zdrowej, sportowej rywalizacji.

W środę na pewno nie zabraknie atrakcji i niespodzianek, tak przez kilkulatków lubianych - między innymi obecny będzie Kangura Przedszkoliady. Dzieci będą miały szansę pobawić się, ale również wykazać we współzawodnictwie. Zaprezentują to, czego nauczyli się w ciągu całego roku trwania zajęć w ich placówkach - podczas rywalizacji indywidualnej i zespołowej.

W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział ponad 120 dzieci. Mali sportowcy rzucali piłką do kosza, rozgrywali mecze piłkarskie, ścigali się w slalomach z piłką, gimnastykowali się, odbijali piłkę przez siatkę, a nowością była stacja hokejowa i możliwość strzelenia do hokejowej bramki.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.