Przekaż swój 1% podatku na ZOO w Chorzowie KRS: 000 439 455

Czytaj dalej

Przekaż swój 1% podatku na ZOO w Chorzowie KRS: 000 439 455

Wypełniając deklarację podatkową możesz przeznaczyć 1% podatku na ochronę zwierząt prowadzoną w ZOO w Chorzowie, wpisując w polu numer KRS: 000 439 455 a w polu PIT "cel szczegółowy"adnotację ZOO.

Zapraszamy na internetową stronę ZOO - http://zoo.silesia.pl

Historia ogrodów zoologicznych sięga starożytności. Pierwsze zwierzyńce powstawały na terenie Chin, Egiptu i Asyrii już około 2000 lat p.n.e. W czasach nowożytnych prym w tworzeniu ekspozycji egzotycznych zwierząt wiodły zwierzyńce w Wiedniu oraz Paryżu (założone w XVIII wieku). Trzymane w parkach i ogrodach zwierzęta były powodem do dumy dla posiadającego je władcy. Obecnie, nowoczesne ogrody zoologiczne stają się
centrami edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Stawiają sobie za cel uświadomienie i uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby współczesnej przyrody. Czynnie uczestniczą też w działaniach na rzecz ochrony gatunkowej zwierząt.

Śląski Ogród Zoologiczny został powołany do życia w 1950 roku, jego budowa rozpoczęła się w 1954, a oficjalnie został otwarty w 1958 roku. Śląskie zoo jest trzecim co do wielkości ogrodem zoologicznym w Polsce. Na powierzchni prawie 50 ha znajduje się około 3172 zwierząt z 331 gatunków. Przez wszystkie lata swojej działalności nasz ogród zoologiczny przeszedł wiele zmian. W ostatnim czasie, dzięki dotacjom unijnym, udało się wybudować nowe pawilony dla żyraf, tygrysów, gepardów i małp sajmiri. Modernizacji zostały również poddane alejki spacerowe. Obecnie planowana jest budowa, między innymi, ekspozycji gibonów. Śląski Ogród Zoologiczny wkroczył na drogę intensywnego rozwoju.

Dzięki wszechstronnym działaniom nasz ogród będzie jeszcze piękniejszy i bogatszy – wszystko z korzyścią dla mieszkających tutaj zwierząt oraz odwiedzających nas gości. Zoo jest czynne latem i zimą od godz. 9.00 i corocznie odwiedza nas prawie 400 tysięcy zwiedzających. Wszystkie Nasze zwierzęta można sponsorować poprzez adopcję - szczegóły na naszej stronie http://zoo.silesia.pl/ – zapraszamy!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.