Bartłomiej Romanek

Przerwano prace na drodze 793. Zabrakło... studzienek

Mimo problemów z dostawami kruszywa, trwają prace przy budowie myszkowskiej obwodnicy Mimo problemów z dostawami kruszywa, trwają prace przy budowie myszkowskiej obwodnicy
Bartłomiej Romanek

Prace rozpoczęły się w sierpniu, ale szybko zostały wstrzymane. Co dalej? Kłopoty są też z transportem kruszywa na budowaną obwodnicę Myszkowa.

Prawdziwe fatum ciąży nad remontem drogi wojewódzkiej nr 793 między Myszkowem i Żarkami. Ta jedna z najważniejszych inwestycji drogowych dla powiatu i regionu rozpoczęła się po kilkunastu latach oczekiwań.

Tuż przed rozpoczęciem prac okazało się, że roboty się opóźnią, bo władze Myszkowa chciały przy okazji doprowadzić kanalizację do posesji, które znajdują się przy drodze. W lipcu formalności dobiegły końca i podpisano umowę. Wykonawcą zostało konsorcjum: częstochowska firma Drog-Bud i Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej. Prace ruszyły w sierpniu, ale mieszkańcy szybko zauważyli, że na placu budowy niewiele się dzieje. Powód? Problemy z podwykonawcą.

- Firma, która miała dostarczyć studzienki kanalizacyjne nie wywiązała się z umowy - mówił podczas sesji Rady Powiatu Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Podczas rady budowy będziemy się starać rozwiązać ten problem. Prawdopodobnie zdecydujemy się na zamówienie studzienek od innej firmy - zapewnił Tabor.

Według projektu, na odcinku 5,4 km powstanie nowa nawierzchnia wraz z całą konstrukcją drogi, obustronnymi chodnikami i drogą dla rowerów. Modernizacja ma kosztować 36 mln zł. Prace będą się wiązały z dużymi utrudnieniami w ruchu.

- Mam nadzieję, że jesienią przyszłego roku spotkamy się wszyscy na otwarciu drogi - dodał Tabor.

Jesienią 2018 r. ma też zostać oddana do użytku obwodnica Myszkowa, którą buduje Max Boegl Polska. Ta budowa także napotyka na kłopoty.

- Wykonawca deklarował, że może być gotowa nawet wcześniej niż planowano. Teraz już takich deklaracji nie składa, bo ma problemy z transportem kruszywa z Siewierza - tłumaczył Tabor, który jednak nie przewiduje, aby obwodnica mogła nie powstać w planowanym terminie.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.