Przetarg na remont DK 1 w Częstochowie trwa już blisko dwa lata. Kiedy finał? Wciąż nie ma umów z wykonawcami

Czytaj dalej
Bartłomiej Romanek

Przetarg na remont DK 1 w Częstochowie trwa już blisko dwa lata. Kiedy finał? Wciąż nie ma umów z wykonawcami

Bartłomiej Romanek

Ponad 250 milionów zł dofinansowania na remonty DK 1 i DK 46 otrzymała Częstochowa. To gigantyczne pieniądze, ale Miejskiemu Zarządowi Dróg i Transportu jeszcze nie udało się podpisać umowy z żadnym z wykonawców.

Teoretycznie miasto jest bliżej podpisania umowy na modernizację DK 46 (ulice Główna i Przejazdowa). Do przetargu przystąpiło pięć firm, ale tylko oferta konsorcjum firm Drog-Bud, Bitum i Nowak-Mosty za 98 mln, spełniła wszystkie wymogi. – Trwa kontrola uprzednia realizowana przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po jej zakończeniu będzie możliwe podpisanie umowy z wykonawcą – mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT.

Bardziej skomplikowanie wygląda sprawa przetargu na DK 1. Tam rozpoczęcie procedury już na starcie zostało opóźnione o rok z powodu gigantycznej liczby zapytań firm.

W pierwszym etapie przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: DROG-BUD Sp. z o.o., Firesta-Fiser rekonstrukce, stavby, a.s. Nowak-Mosty Sp. z o.o. (178.838.720,87 PLN). Jeden z oferentów INTERCOR Sp. z o.o. następnie wniósł odwołanie od wyników postępowania. KIO przychyliło się do odwołania. Kolejne rozstrzygnięcie zapadło 10 listopada 2017 roku. Najkorzystniejsza ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. za 172.201.849,31 PLN. Ale wówczas odwołanie złożyło konsorcjum firm, które wygrało za pierwszym razem.

– MZDiT dokona ponownego badania i oceny złożonych ofert w tym postępowaniu - mówi Maciej Hasik.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.