Przewozy Regionalne wracają na trasę Włocławek - Toruń

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Wisniewski
Małgorzata Goździalska

Przewozy Regionalne wracają na trasę Włocławek - Toruń

Małgorzata Goździalska

13 grudnia nastąpią zmiany nie tylko w rozkładach jazdy. Wszystko wskazuje na to, że Przewozy Regionalne wrócą na trasę Włocławek-Toruń.

Na razie pasażerów na liniach Toruń - Włocławek i Włocławek - Toruń wozi Arriva. Ale ma się to zmienić. Urząd Marszałkowski w Toruniu zrezygnował bowiem z ogłaszania przetargu na obsługę czterech linii kolejowych, po których jeżdżą obecnie pociągi spółki Arriva. I zdecydował, że teraz pasażerów będą na tych liniach wozić Przewozy Regionalne.

Sytuacja nie jest jednak do końca jasna. - Oficjalnej informacji w tej sprawie nie mamy - mówi Joanna Parzniewska ze spółki Arriva. Ale z urzędu marszałkowskiego dotarły do nas informacje, że od 13 grudnia 60 procent linii kolejowych w województwie obsługiwanych będzie przez Przewozy Regionalne, a 40 procent przez spółkę Arriva. Obecnie te proporcje są odwrotne.

Przewozy Regionalne przygotowują na linię Włocławek - Toruń nowe rozkłady jazdy, które zaczną obowiązywać 13 grudnia. I jak się dowiedzieliśmy, połączeń raczej nie będzie mniej, ale też nie będzie więcej niż obecnie. Ale również Arriva przygotowuje nowe rozkłady - w dwóch wersjach.

Czy będzie galimatias z biletami? Nie powinno być, bo, jak się dowiedzieliśmy, bilety są przez obu przewoźników wzajemnie honorowane. Poza tym 13 grudnia wprowadzona zostanie taryfa wojewódzka - jednolita, tańsza, z gwarancją stałej ceny.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.