Przez dwie doby będą tworzyli gry

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Katarzyna Dworska

Przez dwie doby będą tworzyli gry

Katarzyna Dworska

Przed nami druga edycja Global Game Jam, którą organizuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Do tej pory zapisało się 30 osób z Bydgoszczy i okolic. Już w ten weekend spotkają się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, aby wziąć udział w niezwykłym projekcie. Uczestnicy Global Game Jam będą mieli 48 godzin, aby stworzyć gry, zarówno te planszowe, jak i wideo. W konkursie można pracować także nad larpami. - Są to teatralne gry fabularne - mówi Anna Kwapiszewska, jedna z organizatorek akcji. - Amatorzy, jak i profesjonaliści będą tworzyć własne prototypy gier zgodne z głównym tematem imprezy, który zdradzimy dopiero w piątek około godz. 17.

Konkurs poprzedzi wykład, który rozpocznie się około 14.30. Każdy może spróbować swoich sił. Uczestnicy zostaną podzieleni na pięcioosobowe grupy, w których powinien znaleźć się programista, grafik, scenarzysta i osoba odpowiedzialna za podkład muzyczny.

- Na zwycięzców czekają nagrody - dodaje Kwapiszewska. - Tematyka może być najróżniejsza, a projekty będzie ograniczać tylko wyobraźnia.

W tym roku w Polsce można jammować w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Sierpcu, Cieszynie i Bydgoszczy. Wciąż można się też zgłosić. Wystarczy wejść na stronę http://globalgamejam.org/2016/jam-sites/gamedecukw i wypełnić formularz. Zmagania rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli. - To nie jest tak, że przez weekend uczestnicy będą uwięzieni - śmieje się Kwapiszewska. - Będą mogli swobodnie wychodzić, ale pracować mogą tylko w bibliotece. Poprzednio przygotowaliśmy karimaty, na których mogli się przespać, ale skorzystała z tego tylko jedna osoba. Dlatego tym razem każdy może przynieść własną.

W zeszłym roku nad projektami pracowało sześć zespołów. Serca jury, w którego skład wchodzili zarówno wykładowcy, jak i specjaliści z bydgoskich firm podbiła gra polegająca na rzucaniu nożami. - Pomysły były bardzo oryginalne, a w jednym z nich wcielaliśmy się w łowcę duchów - wspomina Kwapiszewska. - Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji uczestnicy również wykażą się pomysłowością.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.