Przy gotowym boisku staną siłownia i scena

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Przy gotowym boisku staną siłownia i scena

Marek Białowąs

- Boisko stoi rok i nic się nie dzieje - zaalarmował nas sołtys Zawady. Okazało się, że musiała ukorzenić się trawa. Obiekt wkrótce będzie oddany.

Boisko w Zielonej Górze Zawadzie zbudowane z bonusa przyłączeniowego kosztowało 370 tys. zł. Nie zostało jeszcze oddane do użytku, mimo że przez cały ubiegły rok wyglądało na już ukończone.
- Tam się nic nie działo. Trawa zarosła po pas. Nikt z niego nie korzysta. Nie wiadomo nawet, kto ma klucze do bramy - powiedział „GL” sołtys Zawady Jan Smoter.

Wykonawcą boiska jest zielonogórska firma Taxus. Okazuje się, że pozorny zastój na placu jest zaplanowany.
- Budowę ukończyliśmy w 2014 r. Zniwelowaliśmy teren, wymieniliśmy grunt, zamontowaliśmy bramki, ogrodzenie i tzw. piłkochwyty - mówi Małgorzata Guran z firmy Taxus. - Wykonano wszystko w zgodzie z projektem. Jednak boiska jeszcze nie oddaliśmy, gdyż cały miniony rok był przeznaczony na ukorzenienie się zasianej trawy. Inwestycję przekażemy miastu na wiosnę. Prawdopodobnie w kwietniu.

200 tysięcy złotych będzie kosztował drugi etap budowy boiska i centrum rekreacyjnego

Choć boiska nie oddano do użytku, jednak już pojawiły się głosy, że nie było sensu jego budowy. - Ja nie mam czasu na zabawę na boisku, a mój syn korzysta z pobliskiego orlika przy szkole - mówi Łukasz Kozłowski, właściciel domu w sąsiedztwie nowego obiektu. - Nie dziwię się, że tam nikogo nie ma. Może to miejsce byłoby bardziej popularne, gdyby powstało tam małe centrum rekreacyjne. Mówiono, że są takie plany.

- Z boiska raczej nie będziemy korzystać, ale z chęcią zobaczymy, jak młodzi grają - mówią Ewa i Alosza Kriukow z Zawady.
Mariusz Kapała - Z boiska raczej nie będziemy korzystać, ale z chęcią zobaczymy, jak młodzi grają - mówią Ewa i Alosza Kriukow z Zawady.

Monika Krajewska, zastępca dyrektora departamentu inwestycji zielonogórskiego magistratu przyznała w rozmowie z „GL”, że do odbioru gotowego już boiska dojdzie wiosną.
- A my przystępujemy do drugiego etapu inwestycji. W głosowaniu mieszkańcy Zawady postanowili, że w ramach budżetu partycypacyjnego ma tam powstać małe centrum rekreacyjne - mówi M. Krajewska. - Jesteśmy w trakcie sporządzania dokumentacji projektowej do budowy dodatkowych atrakcji w tym miejscu.

Zaplanowano, że przy boisku powstanie siłownia i mała scena (przypomnijmy, z bonusa za zgodne połączenie). Obiekt dostanie oświetlenie oraz studnię głębinową. Murawa boiska zostanie wzbogacona o system nawodnienia. Woda do podlewania murowy będzie pochodziła właśnie z zaplanowanej studni.

Autor: Marek Białowąs

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.