Przy Kwadracie w Gorzowie powstają śmietniki podziemne

Czytaj dalej
Fot. Materiały Urzędu Miasta w Gorzowie
Jarosław Miłkowski

Przy Kwadracie w Gorzowie powstają śmietniki podziemne

Jarosław Miłkowski

Przy Kwadracie w Gorzowie rozpoczęła się budowa śmietników podziemnych. Sześć pojemników „głębokich” na trzy metry zastąpić 46 stojących w pobliżu kubłów.

Podziemne pojemniki na odpady będą przy ul. 30 Stycznia, w pobliżu skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego. Kilka dni temu rozpoczęła się ich budowa.

Rozwiązanie, które będzie w pobliżu Kwadratu to w Gorzowie prawdziwa nowość. Będą one „głębokie” na trzy metry i w całości będą wkopane w ziemię. Ponad powierzchnię ulicy będzie wystawało kilkadziesiąt centymetrów pojemnika. Boczne wymiary każdego pojemnika to 170 x 170 cm.

Co trafi do śmietników?

Śmietników będzie łącznie sześć. Po zewnętrznych stronach będą pojemniki na odpady zmieszane, a po środku pojemniki na papier, plastik, szkło oraz na bioodpady. Pojemniki będą opróżniane przez specjalną śmieciarkę z dźwigiem. Koszt ich budowy to kilkaset tysięcy złotych.

Po wybudowaniu pojemników znacząco ma się poprawić estetyka tej części miasta. Dziś w okolicy ulic: 30 Stycznia, Chrobrego i Dąbrowskiego stoi łącznie 46 kubłów o pojemności 1,1 tys. litrów. Ponieważ stoją przy ulicy, wyraźnie szpecą okolicę.

Budowa śmietników ma potrwać około dwa miesiące. To oznacza, że mieszkańcy będą mogli z nich korzystać na początku przyszłego roku.

Śmietniki przy Kwadracie to inwestycja Związku Celowego Gmin MG-6, który szykuje się też do stworzenia ośmiu gniazd pojemników półpodziemnych. Mają one powstać przy ulicach: Drzymały, Fabrycznej, Śląskiej (2 sztuki), Łokietka, Dąbrowskiego, Lutyckiej i Dworcowej. MG-6 chce je stworzyć do połowy przyszłego roku.

Czytaj również:
Gorzów. Śmieci na Kwadracie będą… pod ziemią. Budowa rozpocznie się jesienią

WIDEO: Gorzów. Przy Lutyckiej stoi 14 kubłów, a śmieci i tak się nie mieszczą

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.