Justyna Przybytek

Przy Sądowej budują węzeł autobusowy dla Katowic i aglomeracji

Dwukondygnacyjny budynek obsługi podróżnych jest już w stanie surowym otwartym Fot. LOTA Dwukondygnacyjny budynek obsługi podróżnych jest już w stanie surowym otwartym
Justyna Przybytek

Budynek dworca przy węźle przesiadkowym Sądowa, który powstaje przy wjeździe do centrum Katowic, osiągnął stan surowy otwarty. Budowa powoli nabiera rozmachu, ale do finału wciąż daleko. Węzeł ma być gotowy w połowie grudnia 2019 roku. Koszt tej realizacji to prawie 57 mln zł.

Węzeł Sądowa to jedno z czterech centrów przesiadkowych budowanych aktualnie w Katowicach i dla mieszkańców aglomeracji - najważniejsze. Węzeł ma się stać nowym dworcem autobusowym Katowic. Zastąpi dotychczasowy obskurny dworzec znajdujący się na placu przy ulicy Piotra Skargi.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex, kontrakt opiewa na ponad 56,8 mln zł. Termin ukończenia całości zaplanowano na połowę grudnia 2019 roku.

Do finału prac wciąż daleko, mimo to na działce między ulicami Sądową a Goeppert-Mayer uwagę zwraca niemal gotowa konstrukcja budynku dworca, który wraz z okazałą wiatą nad peronami autobusowymi, będzie dominował przy węźle. Budynek właśnie osiągnął stan surowy otwarty. Na tym nie koniec, na placu budowy powstają też fundamenty wiaty peronowej, prowadzone są również roboty drogowe.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.