Przybywa firm, bezrobocie maleje, ale bez pracy wciąż jest wielu zawiercian. Ofert pracy dla osób z wykształceniem zawodowym

Czytaj dalej
Fot. PPG
Paulina Musialska

Przybywa firm, bezrobocie maleje, ale bez pracy wciąż jest wielu zawiercian. Ofert pracy dla osób z wykształceniem zawodowym

Paulina Musialska

Zmniejsza się bezrobocie w powiecie zawierciańskim. Choć ofert pracy przybywa, to większość dotyczy osób z wykształceniem zawodowym.

W Zawierciu powstają nowe zakłady i obiekty handlowe, w których mieszkańcy mogą znaleźć zatrudnienie. Na 22 lutego zaplanowano np. otwarcie nowego sklepu Lidl, a tydzień później otwarte zostanie niewielkie centrum handlowe przy ulicy Leśnej.

OTWARCIE LIDLA W ZAWIERCIU

Sklep Lidl prowadzi rekrutację m.in. przez swoją stronę internetową. Oferuje pracę w wymiarze 130 godzin miesięcznie oraz umowę o pracę bez okresu próbnego. Z kolei w centrum handlowym znajdować będą się m.in. sklepy CCC, Pepco, oraz Rossmann. W przypadku CCC rekrutacja prowadzona jest za pośrednictwem internetu. Firma oferuje stanowisko sprzedawcy na 3/4 etatu.

- Osoby zainteresowane prosimy o dostarczanie CV osobiście do salonu lub formularz rekrutacyjny znajdujący się w zakładce praca na naszej stronie - przekazało biuro prasowe firmy CCC. W tym roku planowane jest także otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Virtu oraz AXA. W przypadku pierwszej z firm zatrudnienie ma znaleźć nawet 130 osób. Oferty pracy możemy znaleźć zarówno na stronach internetowych, jak i w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zawierciu. Poszukiwani są m.in. magazynierzy, elektromechanicy oraz pakowacze. Firma AXA obiecywała około 100 miejsc pracy, ale podczas spotkania w Urzędzie Miejskim zaproponowano pracę dla jedynie... 13 osób. Pierwszeństwo mają mieć pracownicy Huty Szkła Zawiercie. Oferty pracy w powiecie zawierciańskim są, ale dla osób z niskim wykształceniem.

W ubiegłym roku PUP miał około 5 tys. ofert pracy. Wśród propozycji dla mężczyzn najczęściej pojawiała się praca jako pracownik budowlany, operator koparki, ślusarz lub kierowca. Kobietom proponowano natomiast pracę w handlu lub zakładach produkcji żywności. Mimo tego, bezrobocie w powiecie kształtuje się na poziomie wyższym od średniej krajowej.

Pozostało jeszcze 39% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.