Przybywa mieszkań na obrzeżach miasta

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska

Przybywa mieszkań na obrzeżach miasta

Katarzyna Pomianowska

Powstanie nowe osiedle domów wielorodzinnych w Brodnicy. Do pracy potrzebni będą fachowcy - szykuje się nabór chętnych.

Budują bloki, domy wielorodzinne. Zajmują się modernizacją budynków. W najbliższym czasie ruszą z kolejną inwestycją - przy ul. 18 Stycznia w Brodnicy. Mowa o przedsiębiorstwie Kom-Bud. Dziś przypada jubileusz 65-lecia działalności.

- 25 stycznia 1951 r. uchwałą Miejskiej Rady Narodowej w Brodnicy zostało powołane Miejskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane - wspomina Stanisław Cieszyński, prezes i dodaje: - Na początku pomieszczenia biurowe mieściły się przy placu Rewolucji Październikowej tak w powojennych latach nazwano nasz brodnicki Duży Rynek. Skromna baza sprzętowa została zlokalizowana przy ul. Gajdy.

Co udało się zrobić przez ostatnie lata działalności?
- W Brodnicy i ościennych powiatach zostawiliśmy trwały ślad. Wyremontowany i zmodernizowany został w znacznej części szpital w Golubiu Dobrzyniu, tam też zbudowaliśmy wielorodzinny dom mieszkalny - mówi Cieszyński. W Rypinie firma zbudowała m.in. budynek z mieszkaniami socjalnymi. Na koncie przedsiębiorstwa jest również termomodernizacja budynków straży w Nowym Mieście. Najwięcej dzieje się w Brodnicy. Przeprowadzono roboty remontowo-konserwatorskie w budynku sądu. Kontynuowana jest budowa osiedla mieszkaniowego przy ul. Polnej.

W planach jest budowa osiedla przy ul.18 Stycznia. - Powstaną cztery budynki wielorodzinne łącznie około 140 mieszkań i 15 garaży. Pierwszy budynek oddamy do użytku w tym roku - mówi prezes. Dobra wiadomość dla poszukujących pracy w budowlance. - Z początkiem sezonu budowlanego planujemy zatrudnić około 30 osób. Od wielu lat średnie zatrudnienie waha się w granicach 160-170 pracowników.

Przypomnijmy, że oprócz Kom-Budu w Brodnicy budową m.in. bloków zajmują się jeszcze Perfekt-Dom (mieszkania - m.in. ul. Wczasowa i Malickiego), Rejbud (m.in. budynki dla BTBS), Ekobud (oferuje mieszkania przy ul. Świętokrzyskiej).

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.