Przychodnie zdrowia w Bytomiu wprowadziły się do Okrąglaka. Remont trwał dwa lata

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska

Przychodnie zdrowia w Bytomiu wprowadziły się do Okrąglaka. Remont trwał dwa lata

Magdalena Grabowska

Charakterystyczny „Okrąglak” na rogu Okulickiego i Batorego w Bytomiu już oficjalnie otwarty. Przeprowadziło się do niego kilkanaście poradni specjalistycznych, funkcjonujących przy Szpitalu Specjalistycznym nr 2. Przebudowa i remont budynku trwały dwa lata. Wcześniej mieścił się tam Zakład Przedmiotów Ortopedycznych i Środków Pomocniczych. Pacjenci pojawią się tam jeszcze w tym tygodniu.

W miejscu byłego Zakładu Przedmiotów Ortopedycznych i Środków Pomocniczych powstał zespół nowoczesnych, przyszpitalnych poradni specjalistycznych. Ma, nie tylko poprawić warunki leczenia pacjentów, ale także ich diagnostykę.

W miniony czwartek obiekt został oficjalnie otwarty i oddany do użytku. Dla pacjentów oznacza to spore udogodnienia, bo znalazło się tam 13 poradni specjalistycznych i pracownie diagnostyczne.

- Tego typu poradnie są bardzo potrzebne w procesie diagnostycznym w szpitalu - mówiła podczas otwarcia poradni Kornelia Cieśla, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu. - Pacjenci, którzy hospitalizowani w szpitalu będą mogli zostać także objęci sprawną opieką poszpitalną, co jest również z punktu medycznego bardzo istotne - dodaje.

Wśród specjalistycznych poradni w „Okrąglaku” znajdą się: poradnia dermatologiczna, angiologiczna oraz pracownia biopsji mammotomicznej.

- Będą tu również poradnie dla dzieci i bawialnia, która ma najmłodszym pacjentom umilać czas w oczekiwaniu na wizytę lekarską. Dla dzieci została przeznaczona poradnia chirurgiczna, gastroenterolo-giczna, alergologiczna, otolaryngologiczna, neurologii dziecięcej i leczenia padaczek, nefrologiczna i leczenia nadciśnienia u dzieci, gabinet poradni medycyny pracy oraz poradnia urazowo-ortopedyczna - wylicza dyrektor Cieśla.

W dalszej części:

 • Co wcześniej było w Okrąglaku
 • Ile kosztowała przebudowa
 • Wyliczamy wszystkie poradnie, które tu są
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Magdalena Grabowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.