Przychodzą, bo dowiadują się tu nowinek

Czytaj dalej
Fot. brak
Janina [email protected]

Przychodzą, bo dowiadują się tu nowinek

Janina [email protected]

To było osiemnaste spotkanie rolnicze w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych. Było zainteresowanie, mówiono o nowinkach.

Sesję zainaugurował Ireneusz Wesołowski - dyrektor szkoły, która była gospodarzem, a uroczystość zamknął starosta Michał Mróz. Głos zabrali również Jerzy Adamczak, prezes PRH Wieszczyce, Roman Sass, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Zenon Poturalski, wicestarosta tucholski oraz Tadeusz Zaborowski, dyrektor oddziału terenowego Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa w Bydgoszczy.

Na spotkaniu byli także wójtowie, rolnicy i uczniowi szkoły. Mają one już swoją markę, a tradycyjnie jest na nich mowa o ważnych rzeczach dotyczących rolnictwa. Nie zabrakło przedstawicieli świata nauki. Dr Witold Szczepaniak z Poznania na wykładzie wprowadził wszystkich w zagadnienie „Efektywnego nawożenia ozimin“. O wiosennym nawożeniu upraw na swojej prelekcji mówił Waldemar Krzesiwczyk, dyrektor regionalny Yara Poland. Później swoje prezentacje przedstawiły kolejne firmy: Syngenta, Sowul & Sowul, hodowla roślin ze Smolic oraz Swimer.

Przychodzą, bo dowiadują się tu nowinek
nadesłane Od lewej Jerzy Adamczak i Ireneusz Wesołowski podczas sesji.

Te spotkania to świetna okazja do zaprezentowania się i pokazania nowinek rolniczych oraz wymiany doświadczeń. Podczas przerwy zainteresowani mogli odwiedzić stoisko powiatu tucholskiego oraz firm, które wystawiły się w holu szkoły. Rozlosowano atrakcyjne nagrody wśród uczestników spotkania oraz zaproszono wszystkich na wspólny obiad. - Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i koordynowali to przedsięwzięcie, które realizowane już po raz osiemnasty, na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszego regionu - podkreślali organizatorzy. - Szczególnie dziękujemy uczniom - Anecie Skoniecznej, Marcie Zalewskiej, Karolowi Pilarskiemu, Adamowi Piekarskiemu oraz Szymonowi Baumgartowi, którzy wsparli organizację tegorocznej sesji.

Na tegorocznym spotkaniu rolniczym nie zabrakło delegacji ze starostwa. Organizatorami spotkania byli KPODR w Minikowie, Przedsiębiorstwo Rolniczo-Handlowe w Wieszczycach oraz ZSLiA.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.