Przychodzi obywatel do sądu i musi poczekać. A sąd nie zawsze jest miły, choć też przeprasza

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Polskapress
Maciej Czerniak

Przychodzi obywatel do sądu i musi poczekać. A sąd nie zawsze jest miły, choć też przeprasza

Maciej Czerniak

Fundacja Court Watch opublikowała kolejne sprawozdanie z obywatelskiego monitoringu sądów. Setki wolontariuszy w całym kraju obserwowały, jak przebiegają rozprawy.

Toruńska fundacja już od siedmiu lat monitoruje sądy w Polsce. Tym razem 415 wolontariuszy przekazało fundacji 4696 obserwacji posiedzeń sądowych pochodzących ze 147 sądów. Co wynika z publikacji „Raport z Obywatelskiego Monitoringu Sądów 2017/2018?”

Wolontariusze badali między innymi jak i czy oznaczone są budynki poszczególnych sądów. Dotyczyło to zarówno tabliczek informacyjnych znajdujących się na zewnątrz, jak i na przykład wykazu wydziałów sądowych.

Toruńska fundacja już od siedmiu lat monitoruje sądy w Polsce. Tym razem 415 wolontariuszy przekazało fundacji 4696 obserwacji posiedzeń sądowych pochodzących ze 147 sądów. Co wynika z publikacji? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.