Przyjadą pielgrzymi z Arabii Saudyjskiej

Czytaj dalej
Fot. Marcin Walus
Alicja Kalinowska

Przyjadą pielgrzymi z Arabii Saudyjskiej

Alicja Kalinowska

Także w Wąbrzeźnie trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

Koordynatorem przygotowań w naszym mieście jest ksiądz Bartłomiej Surdykowski, wikariusz z parafii Matki Bożej Królowej Polski.

Na pewno nasze miasto odwiedzi grupa katolików z Bahrajnu. - W Wąbrzeźnie będziemy gościli 35 pielgrzymów z Arabii Sudyjskiej. Dla większości z nich udało się nam już znaleźć zakwaterowanie. Nadal jednak szukamy kilku rodzin, które zdecydują się przyjąć gości pod swój dach. Chętni mogą zgłaszać się do naszej parafii - zachęca Bartłomiej Surdykowski.

Wąbrzeskie rodziny będą gościły pielgrzymów przez pięć dni, od 20 do 25 lipca. Wiadomo, że tylko dwa pełne dni młodzież spędzi w Wąbrzeźnie. Pierwszy - tuż po przyjeździe, kiedy goście będą mogli poznać miasto i zobaczyć najładniejsze jego zakątki. Drugi - tuż przed wyjazdem. Tego dnia o rozrywki dla gości zadbać mają przede wszystkim gospodarze. Tak, aby była okazja lepiej się poznać.

- W pozostałe dni sporo czasu spędzimy w Toruniu - dodaje ks. Bartłomiej Surdykowski. To głównie tam będą odbywały się spotkania modlitewne.

Kilka miesięcy temu, kiedy ratusz zadeklarował chęć przyjęcia pielgrzymów, mówiono, że do Wąbrzeźna może przyjechać nawet 500 osób. Dlaczego ostatecznie przyjmiemy tylko kilkudziesięciu pielgrzymów?

- Wielu pielgrzymów zdecydowało się zatrzymać w parafiach, które znajdują się w pobliżu Krakowa. Tam jest prawdziwe oblężenie - wyjaśnia ks. Surdykowski.

I dodaje, że zapisy na przyjazd do Wąbrzeźna zakończą się dopiero 15 kwietnia.

W organizację przyjazdu pielgrzymów do naszego miasta zaangażowana jest również wąbrzeska młodzież. To grupa około 30 osób, które będą pomagały gościom w zaaklimatyzowaniu się w naszym mieście.

- Nasza grupa to przede wszystkim członkowie wspólnoty działającej przy parafii. Chcemy zaopiekować się pielgrzymami, aby dobrze się u nas czuli - wyjaśnia Marek Angowski, wąbrzeski wolontariusz.

Nadal prowadzone są zapisy na wyjazd z Wąbrzeźna do Krakowa podczas Światowych Dni Młodzieży. Informacji na ten temat można zasięgnąć pod nr tel. 531 395 489.

Przypomnijmy, że spotkanie w Krakowie zaplanowano w dniach 25-31 lipca.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.