Przynieś karmę lub kocyk i zabierz do domu pachnącą choinkę

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
hw, ast

Przynieś karmę lub kocyk i zabierz do domu pachnącą choinkę

hw, ast

W sobotę i niedzielę zbieramy dary dla zwierząt z bydgoskiego schroniska. Każdy ofiarodawca otrzyma bożonarodzeniowe drzewko!

Już w najbliższy weekend (14 i 15 grudnia) odbędzie się druga edycja akcji „Karma wraca”. W sobotę i niedzielę zbierać będziemy nie tylko karmę dla zwierząt, ale także: zabawki, koce polarowe, budki z gąbki, środki higieniczne oraz wszystko to, co pomoże zwierzętom przetrwać trudny zimowy czas. W zamian za przekazane dary każdemu wręczymy choinkę, czyli świerk pospolity z Nadleśnictwa Żołędowo.

Tam nas znajdziecie!

Zapraszamy Państwa w sobotę (14 grudnia) w godz. 11.00-14.30 na placu przed Urzędem Gminy w Osielsku. Tam oprócz choinek na darczyńców czekać będzie ciepły poczęstunek (pyszna grochówka). Natomiast, dla dzieci przygotowane zostanie stoisko z balonowym zoo.

W niedzielę (15 grudnia) w godz. 12.00-18.00 spotkamy się na placu przed Focusem w Bydgoszczy. Osoby, które przyniosą dary, przy stoisku naszego partnera spółki Nitro-chem, będą mogły wziąć udział w rodzinnym malowaniu bombek. Specjalnie dla najmłodszych „wyczarujmy” zwierzęta z baloników.

Przypomnijmy; pierwszą akcję „Karma wraca”, zorganizowaliśmy w ubiegłym roku. Zebraliśmy m.in. ponad pół tony karmy suchej, blisko 60 kg karmy mokrej, ponad 50 kg żwirku dla kotów a także zabawki, obroże, miski, legowiska czy środki higieniczne. Wszystkie te dary, jeszcze przed Bożym Narodzeniem, przekazaliśmy Schronisku dla zwierząt w Bydgoszczy.
To nie jedyna zbiórka darów dla bydgoskiego schroniska.

Potrzeba nie tylko karmy

Kolejna zbiórka „Świąteczna paka dla zwierzaka” potrwa do poniedziałku, 23 grudnia.
- To druga edycja naszej zbiórki – mówi Szymon Wiłnicki. - Potrzebne są; duże metalowe miski, średnie obroże, polarowe koce, ręczniki papierowe i frotte, karma hypoalergiczna, zabawki dla kotów, domki z gąbki i podkłady higieniczne.
Dary można przynosić m.in.: do sklepu Granda i Banda Zielone Arkady, Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 1 (II piętro).

Szymon Wiłnicki ma nadzieję, że za rok taką akcją będzie można objąć również inne schroniska dla zwierząt, prowadzone m.in. przez organizacje pożytku publicznego.

Psy ProNatury

Zaczęło się w maju 2017 roku, kiedy do siedziby miejskiej spółki trafiła z bydgoskiego schroniska, 4-letnia wtedy, Odessa. Po jakimś czasie do suczki dołączył Odys, później była para psiaków, czyli Frida i Barry. W czerwcu tego roku ProNatura zdecydowała o adopcji kolejnego czworonoga ze schroniska - 6-letniego kundelka. Spółka ogłosiła nawet konkurs na imię dla psa. Spośród propozycji wybrano imię Otoz. Ale, Otozowi udało się znaleźć nowy dom - trafił do kochającej rodziny.
Teraz przyszedł czas na Sziwę, liczącą 10 lat suczkę. Cicha, spokojna, chociaż wcześniej „właściciel” zgotował jej straszny los.
Była bita i kopana, a nawet pojona alkoholem!

- Kiedy decydujemy się na adopcję psa, wybieramy takie, które mają małe szanse na nowy dom - tłumaczy Piotr Kurek, rzecznik ProNatury.

hw, ast

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.