Joanna Krężelewska

Psia Krew! - to Hasło na wagę życia. Czworonożni krwiodawcy też pomagają

Psia Krew! - to Hasło na wagę życia. Czworonożni krwiodawcy też pomagają
Joanna Krężelewska

Ci honorowi krwiodawcy zamiast czekolad wolą kość lub porcję pieszczot. Robią zaś to samo, co ludzie - pomagają, dzieląc się kroplą życia. O tym, jak cenna to kropla i jak bardzo w regionie jej brakuje, przekonała się Anna Stefanowska. Dziś sama tworzy stowarzyszenie, które będzie kojarzyć psiego dawcę krwi z właścicielem zwierzaka potrzebującego natychmiastowej transfuzji.

Annę Stefanowską czytelnicy „Głosu” i mieszkańcy regionu mogą kojarzyć z artystycznym pseudonimem - Krafciarka. Od kilku lat tworzy biżuterię inspirowaną słodyczami, zakładki do książek, ale też ozdabiane łyżeczki do cukru. Od 1,5 roku ważne miejsce w życiu i sercu artystki zajmuje Arya, tyle piękna, co radosna golden retrieverka.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.