PSL pozywa Kukiza. On się cieszy i zbiera „haki” na ludowców

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Maciej [email protected]

PSL pozywa Kukiza. On się cieszy i zbiera „haki” na ludowców

Maciej [email protected]

Ludowcy żądają przeprosin i kary pieniężnej za słowa Pawła Kukiza sugerujące, że PSL działa jak organizacja przestępcza. Kukiz odmawia.

Lider trzeciej siły w Sejmie zamierza udowodnić przed sądem prawdziwość swoich obraźliwych dla PSL słów i namawia wszystkich do przysyłania dowodów na korupcję i nepotyzm w tej partii. - To ubeckie metody - mówi poseł PSL Piotr Zgorzelski. - Cieszę się na ten proces - odpowiada Kukiz.

- Pozew został złożony, pan Paweł Kukiz się o tym dowiedział. Sprawa jest w toku - relacjonuje poseł ludowców Piotr Zgorzelski. Kukiz w odpowiedzi zachęcił wszystkich obserwujących jego profil na Facebooku do przesyłania informacji obciążających ludowców.

- Czekamy na proces. Domagamy się przeprosin i wpłacenia odpowiedniej kwoty na cele charytatywne. Konfrontacja - nie ma innego wyjścia - mówi Piotr Zgorzelski.

- Jakich haków? To są informacje, a nie haki! - oburza się Kukiz na sugestię, że w zbieranie „haków” na PSL zaangażował obywateli. - Czekałem na ten pozew, żeby móc rozszerzyć raport Cichockiego [pochodzący z przeprowadzonej w 2013 r. rządowej kontroli ARiMR i wskazujący na liczne nieprawidłowości w zarządzaniu tą instytucją - red.]. Poza tym mieszkam na wsi i dużo rzeczy widzę. Mnóstwo sygnałów dostawałem też w trakcie kampanii prezydenckiej i wcześniej - mówi lider Kukiz’15.

- Gdybym się zapędził, to od razu bym przeprosił. Jako osoba, która mająca cokolwiek do czynienia z prawem, mogłem nie używać aż takiego skrótu myślowego, ale z drugiej strony nie minąłem się z prawdą - dodaje Kukiz.

Polityk przekonuje, że niezależnie od wyroku sądu cieszy się na zbliżający się proces. - Będę miał możliwość udowodnić przed sądem, że słowa, których użyłem, są jak najbardziej zasadne - zapowiada Paweł Kukiz.

Poproszony o komentarz do słów Piotra Zgorzelskiego o „ubeckich metodach” odpowiada: - Nie powiadomię o tym KOD-u ani organizacji HejtStop. Skupmy się na ważniejszych kwestiach, na stanie gospodarki, na wolnościach obywatelskich. Niech ta sprawa nie stanie się tematem zastępczym, niech toczy się w sądzie.

Autor: Maciej Deja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.