Iwona Marciniak

Psycholog Jacek Pawłowski: dopalacze biorą już nawet 10-letnie dzieci

Psycholog Jacek Pawłowski: dopalacze biorą już nawet 10-letnie dzieci Fot. archiwum
Iwona Marciniak

Po głośnych bataliach z punktami sprzedaży dopalaczy, trochę wokół nich ciszej. Fundacja Na Przekór Przeciwnościom przywołała ten temat. Prezentowaliście Państwo prelekcje, ale i poruszający film, którego bohaterami są młodzi ludzie - ofiary dopalaczy. To Państwa podopieczni? Jak im pomagacie?

Film pt. „Moja draga” nagrałem w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rzepczynie, gdzie mam cykliczne zajęcia z wychowankami. Jak mówiliśmy na konferencji : samo życie, zero cenzury. Chłopaki mówili szczerze i otwarcie o swoich doświadczeniach. W trakcie terapii, rozmów i wspólnego przebywania uwierzyli, że zmiana życia jest możliwa, że dopalacze to większe bagno niż środowisko, z jakiego chcą się wyrwać.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.