Jolanta Pierończyk

Pszczyna kontra smog. Oczyszczacze powietrza pomogą?

W ciągu godziny takie urządzenie potrafi oczyścić 30 metrów sześciennych pomieszczenia Fot. Jolanta Pierończyk W ciągu godziny takie urządzenie potrafi oczyścić 30 metrów sześciennych pomieszczenia
Jolanta Pierończyk

Urząd Miejski w Pszczynie zaczął wyposażać gminne przedszkola w oczyszczacze powietrza, które nie tylko wyłapują zanieczyszczenia, ale też nawilżają i jonizują powietrze.

Na obszarze rybnicko-pszczyńskim jakość powietrza często jest zła. Z apelem o poprawę sytuacji w Pszczynie wystąpiła sama młodzież, która w listopadzie 2017 r. zorganizowała kampanię „Nie dokarmiaj smoga!”. Odpowiedzią samorządu są rzeczone oczyszczacze, które mają znaleźć się w każdym przedszkolu. Pierwszych pięć trafiło do przedszkola w budynku SP 1 im. Książąt Pszczyńskich. Są lekkie, przenośne i ciche. W ciągu godziny potrafią oczyścić pomieszczenie wielkości 30 metrów sześciennych.

- Cieszymy się, bo oczyszczacze, które dostaliśmy, mają też funkcję oczyszczania powietrza z bakterii, wirusów i różnych alergenów. Mamy tym samym nadzieję, że poprawi się nam frekwencja w przedszkolu - mówi dyrektor Witold Wiktorczyk.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Pierończyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.