Jolanta Pierończyk

Pszczyna: Starostwo gotowe na przejęcie szpitala. Czy NFZ wyda zgodę?

Starania starosty o przejęcie szpitala wsparli mieszkańcy Pszczyny podczas pikiety w kwietniu Fot. Jolanta Pierończyk Starania starosty o przejęcie szpitala wsparli mieszkańcy Pszczyny podczas pikiety w kwietniu
Jolanta Pierończyk

Dziś ma być wiadomo, czy Starostwo Powiatowe w Pszczynie dostanie kontrakt NFZ na prowadzenie szpitala. Wszystko jest gotowe. Brakuje tylko pieniędzy na leczenie.

We wtorek 19 czerwca w pszczyńskim szpitalu było dokładnie 37 pacjentów. Wśród nich 36 w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym, 1 na oddziale intensywnej terapii. Tyle zostało ze 140 osób, którzy byli tu hospitalizowani na początku czerwca.

Od tygodnia Centrum Dializa, która od 7 lat zarządza szpitalem, nie przyjmuje nowych pacjentów, ogłaszając wygaszanie działalności szpitala ze względu na brak personelu. Starostwo, które od marca czyni intensywne przygotowania do przejęcia szpitala, twierdzi, że to nieprawda. Potwierdza to jeden z lekarzy, dr n.med. Marcin Leśniewski.

- Nieprawdą jest, że chcemy odchodzić od łóżek pacjentów, raczej czujemy się od nich odganiani. My jednak chcemy leczyć - mówi.

Kiedy Centrum Dializa ogłosiła swoją niemożność doprowadzenia szpitala do 30 czerwca, powiat zadeklarował NFZ-owi, że jest gotów przejąć szpital od zaraz. NFZ stwierdził, że jest to niemożliwe.

W dalszej części:

 • Od kiedy wiadomo, że NFZ nie przedłuży umowy
 • Co zrobił starosta
 • Co mówią urzędnicy z NFZ
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jolanta Pierończyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.