Pszczyna

Pszczyna

Położona na południu województwa Pszczyna jest miejscem zielonym, spokojnym i atrakcyjnym dla osób ceniących sobie życie w niewielkiej miejscowości. Doskonała lokalizacja sprawia, że w ciągu trzydziestu minut można dostać się do stolicy regionu, bądź na południe kraju, gdzie najprościej i najszybciej można przekroczyć granicę.

Drogi, edukacja, pomoc społeczna, to część zadań, które władze miejskie traktują jako priorytety. Aby zadbać o komfort mieszkańców opracowano projekt Aktywna Pszczyna. To koncepcja, która zakłada inwestycję w sport, rekreację i poprawę bezpieczeństwa. W ciągu najbliższych czterech lat na inwestycje w tej sferze Urząd Miejski przeznaczy ponad 30 mln zł. To reakcja na potrzeby mieszkańców wskazywane podczas zebrań sołeckich i osiedlowych, a także konsultacji.

Ścieżki rowerowe są kluczowym elementem programu. Wszystko zaczęło się od pierwszej z prawdziwego zdarzenia ścieżki łączącej Pszczynę z zaporą w Goczałkowicach. To inwestycja powiatu pszczyńskiego, a także gmin Pszczyna oraz Goczałkowice. W najbliższym czasie na terenie gminy wybudowanych zostanie 20 kilometrów nowych tras, które będą prowadzić z terenów pszczyńskich sołectw do centrum przesiadkowego.

Po ubiegłorocznym pilotażu uruchomiono wypożyczalnię rowerów. Analiza danych pokazała, że najczęściej z rowerów korzystają mieszkańcy gminy. Pół godziny bezpłatne jazdy sprawia, że rowerem można poruszać się po terenie całego miasta.

Ośrodek Sportów Wodnych to obiekt, z którego chętnie korzystają mieszkańcy gminy oraz okolicznych miejscowości. Obiekt stale jest wyposażany w nowy sprzęt. W tym roku wybudowano nowe wysokoburtowe pomosty, które poprawiły bezpieczeństwo oraz mają chronić kąpielisko przed sinicami. To jedyne takie rozwiązanie w Polsce.

Zbiorniki nurkowe to niespotykane nigdzie w Europie centrum szkolenia służb ratowniczych. Stare przeznaczone do wyburzenia zbiorniki przeciwpożarowe zaadaptowano na cele doskonalenie technik nurkowych w obiektach zamkniętych. Tutaj straż pożarna, wojsko oraz służby ratownictwa górniczego będą przeprowadzać symulacje ćwiczeń w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Siłownie – do kilku już istniejących siłowni doszły kolejne. W Pszczynie wybudowano dziesięć siłowni zewnętrznych, które znajdują się na terenie pszczyńskich sołectw.

Boiska sportowe – w ramach rozbudowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej powstaje w Łące boisko ze sztuczną murawą. Jak widać takie obiekty cieszą się dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym obłożenie Orlików oraz innych boisk, na których stale rozgrywane są turnieje i imprezy.

Wygospodarowano środki, aby zainwestować w zdegradowane tereny przy ul. Bramkowej, która znajduje się w sąsiedztwie starówki. Zaprojektowano budowę Wodnego Placu Zabaw, strefę dla seniorów wraz z fontanną solankową , rolkostradę oraz tereny rekreacyjne. Jeszcze w tym roku wbita zostanie pierwsza łopata.

To wszystkie inwestycje, które umożliwiają aktywny wypoczynek. Bogaty potencjał gminy sprawia, że w najbliższym czasie gmina w dalszym ciągu będzie inwestowała w poprawę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.