Jolanta Pierończyk

Pszczyński szpital po reaktywacji wychodzi na prostą

Starostwo powiatowe chce, by szpital rozszerzał swoją działalność. Są zgłaszane oferty do konkursów NFZ Fot. starostwo powiatowe Starostwo powiatowe chce, by szpital rozszerzał swoją działalność. Są zgłaszane oferty do konkursów NFZ
Jolanta Pierończyk

Szpital powiatowy w Pszczynie pracuje na pełnych obrotach. Od 1 sierpnia, czyli od czasu#reaktywacji po miesięcznej przerwie, przyjął blisko 6 tys. pacjentów i wykonał ponad 700 zabiegów. Na świat przyszło tu w tym czasie 212 dzieci. Nikt w NFZ nie wierzył, by choć 20-30 proc. kontraktu udało się szpitalowi wykonać w pierwszym miesiącu, a wykonał aż 60 procent - powiedział dr Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

W październiku wykonanie kontraktu sięgnęło 96 procent.

- Sprawdzają nas w NFZ regularnie, bo nie chcą wierzyć, że nowo powstały podmiot był w stanie osiągnąć niemalże pełną wydolność w ciągu trzech miesięcy - mówił dyrektor. - Wiem, z jaką niezwykłą załogą pracuję i dlatego obiecałem, że w styczniu-lutym 2019 roku, czyli po pół roku funkcjonowania , będziemy się zbliżać do wykonania 100 proc. kontraktu.

Od 1 sierpnia hospitalizacji poddanych tu zostało 2507 pacjentów. W tym czasie Izba Przyjęć udzieliła pomocy 3377 osobom, które nie wymagały przyjęcia na oddział. W sumie jest to 5884 pacjentów. Od momentu reaktywacji szpitala wykonano tu 227 zabiegów chirurgicznych, 194 zabiegi ortopedyczne i 292 zabiegi ginekologiczne. Na świat przyszło 212 dzieci.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Pierończyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.