Arkadiusz Nauka

Punkt widokowy, plac zabaw i alejki. Hałda w Rudzie Śląskiej się zmienia

Teren hałdy ma być już od jesieni tego roku miejscem wypoczynku dla mieszkańców Rudy Śląskiej Fot. Mat. prasowe UM Ruda Śląska Teren hałdy ma być już od jesieni tego roku miejscem wypoczynku dla mieszkańców Rudy Śląskiej
Arkadiusz Nauka

Rozpoczął się drugi etap rewitalizacji hałdy przy ul. 1 Maja w Rudzie Śląskiej. Już niebawem powstanie tutaj plac zabaw, punkt widokowy, oświetlona górka saneczkowa oraz tor do jazdy na BMX. Zakończenie inwestycji jesienią tego roku.

Czas na kolejny etap prac rewitalizacji pocynkowej hałdy w Rudzie Śląskiej. Od stycznia trwały tam roboty ziemne związane z ustabilizowaniem zwałowiska oraz wykonaniem specjalnych nasadzeń roślin.

- Zakres robót w dużej mierze został już zrealizowany - mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. - Złagodzona została północna skarpa hałdy, aktualnie formowany jest stok dla górki saneczkowej oraz punkt widokowy oraz wał ziemny, który wyznaczać będzie duże trawiaste pole do gier i zabaw - wylicza Krzysztof Mejer.

Teraz robotnicy ponownie weszli na plac budowy i będą wykonywać prace związane z tworzeniem infrastruktury na terenie hałdy. To w tej części zadania powstanie industrialny plac zabaw, punkt widokowy, oświetlona górka saneczkowa oraz tor do jazdy na BMX. Pojawią się miejsca odpoczynku w postaci ławek, hamaków oraz specjalnych przestrzennych sześcianów z zamontowanymi fotelami. Wydzielone zostaną także miejsca do grillowania.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.