Dorota Niećko

Pyrzowice. Epidemia, a remont trwa. To dobrze

Pyrzowice. Epidemia, a remont trwa. To dobrze
Dorota Niećko

Rozbudowa terminala B na lotnisku w Pyrzowicach idzie bez zakłóceń. Elewacja jest już w pełni oszklona, zaczyna się rozbiórka starej fasady

Dramatyczna sytuacja w branży lotniczej spowodowana koronawirusem nie ma na szczęście żadnego wpływu na prace przy rozbudowie terminala B na lotnisku w Pyrzowicach. Ani nie opóźnia prac, a tym bardziej nie wstrzymuje, ani też ich nie przyśpiesza, choć w marcu 2020 r. zarząd lotniska zdecydował się całkowicie wyłączyć z ruchu terminal B.

Samoloty pasażerskie nie latają, z wyjątkiem czarterów. Gdyby obecnie w tym terminalu odprawiani byli pasażerowie, odczuwaliby dyskomfort, bo prace toczą się też wewnątrz. Ale skoro ich nie ma, remont nikomu nie przeszkadza.

Rozbudowa terminala B na lotnisku w Pyrzowicach idzie bez zakłóceń. Na początku kwietnia 2020 r. dotarła do symbolicznego etapu: w całości gotowa jest już nowa fasada, ale w środku jeszcze stoi stara. Jednak jeszcze przed Wielkanocą zacznie się jej rozbiórka. W środku toczą się równie ważne, choć mniej spektakularne prace, np. przy budowie wielkiego węzła sanitarnego.

Na placu budowy w Katowice Airport stoi już nie tylko kompletna konstrukcja stalowa nowego terminala, ale nawet gotowa w całości jest szklana elewacja. To najbardziej spektakularna część przebudowy. W czwartek 2 kwietnia brakowało jeszcze kilku szyb, ale w piątek 3 kwietnia wszystkie były już wstawione. Tu prace idą błyskawicznie. Terminal B jest już, jeśli chodzi o wygląd, spójny z sąsiednimi terminalami A i C.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Niećko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.