Dorota Niećko

Pyrzowice: najstarszy terminal pasażerski do remontu w 2019

Wizualizacja. Tak terminal B na lotnisku ma wyglądać po przebudowie Fot. Budoprojekt Wizualizacja. Tak terminal B na lotnisku ma wyglądać po przebudowie
Dorota Niećko

To najstarszy terminal na lotnisku w Pyrzowicach, choć ma dopiero 12 lat. Ale mocno odstaje od pozostałych terminali. Po remoncie będzie większy i wygodniejszy.

Na ten remont pasażerowie czekają już rok, bo miał się zacząć w 2018. Z powodu szczytu klimatycznego w grudniu prace jednak przełożono. Ale teraz już postanowione: terminal pasażerski B na lotnisku w Pyrzowi-cach, ten, z którego latamy do strefy Schengen (czyli do Niemiec, Włoch, Holandii) i gdzie jest taras widokowy, idzie do remontu. Jest przetarg na wykonawcę. Po przebudowie terminal będzie miał przepustowość na poziomie 4 mln pasażerów rocznie - dziś to około 2 mln pasażerów.

Remont zacznie się w 2019, a skończy w maju 2021 roku. Zarządca lotniska w Pyrzowicach, spółka GTL SA, ogłosił kilka dni temu przetarg na wybór wykonawcy przebudowy. Oferty można składać do 13 marca 2019. Początek prac budowlanych - wrzesień 2019. Wartość inwestycji to 70 mln zł.
Czy trzeba będzie zamknąć terminal na czas prac? Niestety, tak. Tak stanie się w drugiej części inwestycji, czyli od września 2019 do maja 2020 roku.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Niećko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.