Rada Miejska zwiększyła pulę pieniędzy na rozbudowę stadionu ŁKS Łódź. Na obradach byli kibice ŁKS

Czytaj dalej
Fot. Marcin Bereszczyński
Marcin Bereszczynski

Rada Miejska zwiększyła pulę pieniędzy na rozbudowę stadionu ŁKS Łódź. Na obradach byli kibice ŁKS

Marcin Bereszczynski

Stadion miejski przy al. Unii Lubelskiej będzie miał cztery trybuny, bo będzie można rozstrzygnąć przetarg na rozbudowę stadionu ŁKS. Taką decyzję podjęła Rada Miejska w Łodzi. Na sali obrad było kilkudziesięciu kibiców ŁKS Łódź, którzy po głosowaniu za zwiększeniem puli pieniędzy na stadion zaśpiewali dwie kibicowskie pieśni i krzyczeli "dziękujemy".

Rada Miejska zwiększyła pulę pieniędzy na dobudowanie trzech brakujących trybun o 38,8 mln zł. Kwotę zapisano w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Na 2021 rok przeznaczono 10 mln zł, a na 2022 rok 28,8 mln zł. Wcześniej miasto przeznaczyło na ten cel 95 mln zł, ale część tej kwoty wydano na oświetlenie stadionu. Do przetargu na dobudowanie trybun przystąpiły dwie firmy. Najniższa oferta opiewała na 129 mln zł. Przetarg można było unieważnić, jak miało to miejsce wcześniej lub dołożyć pieniędzy. Władze Łodzi zdecydowały się na to drugie rozwiązanie, a Rada Miejska je poparła.

Zwiększenie budżetu na rozbudowę stadionu pozwoli rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. Obiekt sportowy ma powstać w trzy lata od podpisania tej umowy.

Marcin Bereszczynski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.