Radio Egida ma 45 lat! Uroczysta gala w Katowicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. LOTA
LOTA

Radio Egida ma 45 lat! Uroczysta gala w Katowicach [ZDJĘCIA]

LOTA

45 lat Radia Egida: W sobotę wieczorem w gmachu CINiBA w Katowicach odbyła się gala z okazji 45-lecia Studenckiego Studia Radiowego „Egida”. Na uroczystości była aktualna redakcja rozgłośni, jak również dziennikarze, którzy rozkręcali jej działalność prawie pół wieku temu. Okrągły jubileusz Egidy wypadł jednak dzień wcześniej 21 listopada. ZOBACZ ZDJĘCIA

45 lat Radia Egida: Świętowanie trwa już od kilku dni. 17 listopada w holu Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej otwarta została wystawa poświęcona historii radia: „SSR Egida – 45 lat tradycji”. Ekspozycję - na której znajdziemy stary sprzęt rozgłośni, nagrody, dyplomy, zdjęcia, plakaty z kolejnych urodzin radia i innych wydarzeń oraz pocztówki nadsyłane przez redaktorów na przestrzeni lat - było można oglądać także w sobotę.

O tym jak bardzo radio zmieniło się na przestrzeni 45 lat przypomniał zebranym Franciszek Procek, pierwszy naczelny redakcji. - To była zawsze inicjatywa młodych ludzi, którzy zaczynali studia i marzyli o pracy dziennikarskiej. W tej pierwszej redakcji ciekawe było to, że każdy miał jakiś swój dorobek, czy to literacki, czy dziennikarski, było też kilka osób ze świetnymi radiowymi głosami – opowiadał. Jak zauważa Procek, niezmienna w Egidzie, jest energia. - Dlatego też bardzo podobają mi się te spotkania, czuć wzajemną życzliwość – dodawał.

Świętowano również na twitterze. Ci, którzy zaczynali w Egidzie, jak np. Wojciech Zawioła (dziennikarz sportowy nc+, TVN24 I TVN) wspominają:
Studenckie Studio Radiowe „Egida” rozpoczęło nadawanie 21 listopada 1969 roku. Siedzibą rozgłośni Uniwersytetu Śląskiego od 45 lat jest Dom Studenta nr 1 na Osiedlu Akademickim w Katowicach-Ligocie. Radia „Egida” można słuchać przez internet oraz za pośrednictwem radioodbiorników znajdujących się w pokojach DS 1. Rozgłośnię współtworzą głównie studenci Uniwersytetu Śląskiego, jednak wśród redaktorów nie brakuje absolwentów, licealistów i studentów innych uczelni. Ramówka radia „Egida” dostępna jest na stronie internetowej www.egida.us.edu.pl.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]


*Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
*Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
*Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

LOTA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.