Radny Krzysztof Przytarski będzie członkiem rady społecznej przy SP ZOZ

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna Klaman

Radny Krzysztof Przytarski będzie członkiem rady społecznej przy SP ZOZ

Anna Klaman

Radny Krzysztof Przytarski będzie członkiem rady społecznej przy SP ZOZ. Radni koalicji próbowali różnych trików, by nie został wybrany.

W radzie społecznej SP ZOZ był wakat od śmierci Jana Mani. Już rok temu Przytarski dopytywał o jego uzupełnienie, a sprawę przypomniał na poprzedniej sesji. Choć burmistrz Jolanta Fierek twierdziła, że rada może tak funkcjonować bez żadnej szkody dla placówki, teraz jednak wywołano uchwałę.

Najpierw radny Czesław Niesiołowski z Porozumienia Czerskiego wskazał Krzysztofa Reszkę, argumentując, że następca zmarłego radnego wcale nie musi być z tego ugrupowania, tylko z opozycji. Uznał, że Reszka nadaje się świetnie, bo jest wyważony podobnie jak jego poprzednik, a zresztą wcześniej, będąc jeszcze w PZCz, chętnie współpracował z radnym Manią.

Reszka odmówił, zasłaniając się brakiem czasu, za to wskazał Krzysztofa Przytarskiego. To nazwisko „zmroziło” koalicję, bo radny od dawna wytyka złe - jego zdaniem - zarządzenie przychodnią i decyzje kadrowe.

Zbigniew Bieliński (PCz) zgłosił jeszcze Barbarę Fierek, komplementując jej merytoryczne przygotowanie, niezależność i podejście do problemów społecznych. Odmówiła, bo jest też sołtyską i jej życie rodzinne już i tak za bardzo przez jej aktywności ucierpiało. Fierek odwdzięczyła się i zaproponowała start Bielińskiemu, który zawahał się przez chwilę, czy nie powiedzieć „tak”. Za to stanowcze „nie” powiedziała Bogumiła Ropińska, tak by w grze został Przytarski, a że to jednak nie kandydat z marzeń koalicji, przewodniczący zarządził przerwę. Po niej padło jeszcze nazwisko Niesiołowskiego. Ale - niespodzianka - konsekwentnie powiedział „nie”. Przytarski wygrał 12 „za” i 8 głosami wstrzymującymi.

Anna Klaman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.