Radom. Piosenka "Płyń" to nowy hit Szymona Wydry&Carpe Diem

Czytaj dalej
Fot. archiwum zespołu
Marcin Genca

Radom. Piosenka "Płyń" to nowy hit Szymona Wydry&Carpe Diem

Marcin Genca

Grupa Szymon Wydra&Carpe Diem przygotowuje się do premiery nowego singla pod tytułem "Płyń". Chcą wykonać ten utwór już wkrótce na Festiwalu w Opolu.

Jak mówi nam Szymon Wydra, zespół, który obchodzi 25-lecie istnienia, przygotowuje się do premiery nowego singla. Promuje go już piosenka „Dla Ciebie”, ale to nie koniec niespodzianek. - Kilka dni temu w Nysie zostały zrealizowane zdjęcia do najnowszego teledysku, który obecnie jest montowany. Efekty tej pracy będą znane już niebawem, a póki co prezentujemy czytelnikom „Echa Dnia” fotki z planu - mówi nam lider „Karpi”.

Nowy album na 25-lecie

Jak dodaje gitarzysta zespołu, Zbyszek Suski, nowa piosenka o prostym, łatwo wpadającym w ucho tytule „Płyń” również zapowiada nowy album z okazji 25-lecia Carpe Diem, który ma ukazać się już za kilka miesięcy. - Nasz utwór został również zakwalifikowany do koncertu Premier 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - mówi Zbyszek.

Jak dopowiada Szymon, grupa była w Opolu tylko dwa razy. - W 2005 roku w koncercie premier lansowaliśmy piosenkę „Życie jak poemat”, a rok później dostaliśmy Superjedynkę za płytę „Bezczas” w kategorii najlepsza płyta rock w Polsce - dodaje Szymon.

Przed nimi (jednak) Opole

Tymczasem festiwal w Opolu już niedługo, bo w dniach 15-17 września. W ramach koncertu „Premiery” usłyszymy tam właśnie Szymona Wydrę & Carpe Diem.

Muzycy, którzy przyłączyli się do bojkotu tej imprezy w czerwcu, teraz mają nieco inny pogląd na tę sprawę. - Jesteśmy przecież Polakami, jesteśmy jednym Narodem, który w swojej niesłychanie trudnej historii potrafił przezwyciężyć dużo gorsze chwile niż ta. Pokażmy, że jesteśmy mądrzy i że umiemy być ponad waśnie i spory, niech wróci wzajemny szacunek niezależnie od poglądów. A w Opolu niech wygra muzyka - argumentuje Zbyszek Suski.

Od początku w Radomiu

Dodajmy, że Carpe Diem to zespół założony dokładnie 18 września 1992 roku w Radomiu przez wokalistę Szymona Wydrę. Przełomowym momentem był udział Szymona w telewizyjnym programie „Idol”, gdzie zajął trzecie miejsce. Kilka miesięcy później ukazał się ich pierwszy album, zatytułowany „Teraz wiem”. Trzy lata później, w 2005 roku, zespół wydał drugą płytę „Bezczas”. W 2007 roku, w związku z 15-leciem działalności, ukazała się trzecia płyta „Remedium”. Kolejne wydane przez nich płyty to „Powołanie” oraz „V Element”. W sumie zespół ma na koncie trzy złote płyty oraz jedną platynową. Teraz czas na jubileuszowy krążek.

Szymon Wydra

Ma 41 lat. Założyciel i wokalista Carpe Diem, gitarzysta, kompozytor i naczelny tekściarz zespołu. Urodzony w Radomiu, od zawsze bardzo mocno związany ze swoim rodzinnym miastem, co podkreśla z dumą przy każdej okazji. Przez wiele lat muzyczną pasję łączył z czynnym uprawianiem sportu, grając w juniorach swojej ukochanej drużyny, Radomiaka Radom.
Prywatnie wielbiciel majonezu, zwierząt domowych, motoryzacji i, oczywiście, futbolu, niestrudzony opowiadacz kawałów.

Fani o Carpe Diem

„Ludzie normalni ze wszech miar, mimo sukcesu nie gwiazdorzą, fantastyczna atmosfera podczas koncertu, super kontakt i jeszcze wielka wrażliwość na problemy społeczne”. „Wyjątkowy, Niepowtarzalny, jedyny zespół muzyczny, który dzięki swoim utworom i członkom zespołu dodaje sił i energii. Niesie za sobą pozytywny przekaz. Nie da się przejść obok Waszych utworów obojętnie (...) - to opinie fanów na facebookowym profilu Carpe Diem.

"Cały czas czujemy się rześko i młodo". Szymon Wydra i Carpe Diem świętują swoje 25-lecie (Dzień Dobry TVN/ X-news)

Marcin Genca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.