Radzionków: Tak było, tak jest. Archiwalne zdjęcia miasta.

Czytaj dalej
Fot. ARC
Tomasz Klyta

Radzionków: Tak było, tak jest. Archiwalne zdjęcia miasta.

Tomasz Klyta

Radzionków 20, 30 a nawet 100 lat temu. Jak wyglądała "Karolinka" tuż po zbudowaniu? Jak zmienił się plac Letochów? Jak wyglądała kiedyś ulica Męczenników czy dworzec PKP (dzisiejsze Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków). Zobaczcie.

1. Centrum Deportacji Dokumentacji Górnoślązaków do ZSRR zostało otworzone w budynku starego, niszczejącego dworca. Przebudowa budynku trwała prawie trzy lata(2012 - 2015.

2. W centrum Radzionkowa działa dziś supermarket Biedronka. Około 40 lat temu można tu było kupić m.in. meble. W domu handlowym Hermes.

3. Centrum Kultury Karolinka zbudowane na początku lat 70. Niedawno obchodziło 40-lecie działalności i zostało gruntownie przebudowane.

4. Baseny na Księżej Górze w Radzionkowie to wciąż jedno z najpopularniejszych miejsc wakacyjnego wypoczynku w całym powiecie tarnogórskim. Kompleks działa nieprzerwanie(było tylko kilka remontów) od 1969 roku.

5. Dwa budynki przy placu Letochów w 1908 roku, stoją tu do dziś, choć wyglądają nieco inaczej.

6. Widok na ulicę Świętego Wojciecha oraz kościół p.w. św. Wojciecha. Pierwsze zdjęcie zostało zrobione przed II Wojną Światową. Nie znamy dokładne daty. A tak ta sama ulica prezentuje się prawie 80 lat później.

7. Ulica Męczenników Oświęcimskich w latach 70. oraz dziś. Jak widać zniknął charakterystyczny budynek z lewej, który wchodził w chodnik.

Tomasz Klyta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.