Rafał Augustyn, chodziarz Stali Mielec trasę z Polski do Tokio pokonuje w rok

Czytaj dalej
Fot. R. Augustyn
Łukasz Pado

Rafał Augustyn, chodziarz Stali Mielec trasę z Polski do Tokio pokonuje w rok

Łukasz Pado

Rafał Augustyn, to czołowy polski chodziarz na 50 km. Zawodnik Stali Mielec niedawno wywalczył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata i był szósty na mistrzostwach Europy w Berlinie. Zamierza wystartować na kolejnych igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Tokio. Opowiada o tym jak to jest być chodziarzem. - Kontrolę antydopingową miałem nawet w święto Wszystkich Świętych - mówi Rafał.

Sezon 2018 za panem. Był udany, bo zdobył pan brąz Drużynowych Mistrzostwach Świata w Chinach i dobre szóste miejsce na mistrzostwach Europy.

Bardzo się cieszę z naszego występu w Chinach, a w Berlinie przyznam, że liczyłem na trochę więcej, nie udało się.

Co chodziarz robi po sezonie?

Wszystko, na co nie miał czasu w jego trakcie. Mogę spędzić czas z rodziną, mam dwumiesięczne dziecko, które codziennie się zmienia, a ja cieszę się, że mogę na to patrzeć. Poza tym pływam, jeżdżę na rowerze.

W dalszej części artykułu rozmowa z Rafałem Augustynem o:

 • zakończonym sezonie
 • spotkaniach z dziećmi w szkołach
 • tym dlaczego mówią na niego "Pudzian"
 • rodzinie i rodzinnych Dębiakach
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym. Z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl związałem się w 2003 roku. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne. Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.


W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.