Ranił parę młodą nożem na ślubie. Biegli: Jest niepoczytalny...

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Król
Jacek Bombor

Ranił parę młodą nożem na ślubie. Biegli: Jest niepoczytalny...

Jacek Bombor

10 marca 20-letnia Nikola i 25-letni Sebastian przeżyli na swoim ślubie atak szaleńca, który pokiereszował ich nożem. Biegli uznali, że sprawca jest niepoczytalny i nie może odpowiadać za swoje czyny. Prokuratura wniosła o umorzenie sprawy i detencję, czyli umieszczenie mężczyzny na przymusowym leczeniu psychiatrycznym.

Ten dzień Nikola i Sebastian zapamiętają do końca życia. 10 marca, gdy brali ślub w Centrum Chrześcijańskim Winnica w Rybniku, podczas składania przysięgi, nagle pojawił się Jonathan z nożem. Wszystko działo się błyskawicznie.

- Ustaliliśmy, że najpierw zaatakował pana młodego, zadając mu poważny cios w szyję. Potem zaatakował pannę młodą, zadając co najmniej kilka ciosów. Dziewczyna instynktownie się skuliła, dlatego doznała rany szyi, pleców, barków - wyjaśnia prokurator Malwina Szyndzielorz-Pawela, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku.

Całe nagranie zostało zarejestrowane - śledczy mieli idealny materiał, aby oskarżyć sprawcę. Tuż po zdarzeniu próbował uciekać, ale złapali go bardzo szybko inni uczestnicy ceremonii. Potem trafił prosto w ręce policji. Pokrzywdzeni trafili do szpitala. Mężczyzna miał bardzo dużo szczęścia, że przeżył - rana o włos ominęła tętnicę szyjną, ale i tak uznano, że była na tyle poważna, że zagrażała jego życiu.

- Dlatego sprawcy przedstawiliśmy podwójne usiłowanie zabójstwa. Z tym, że w przypadku rannego mężczyzny doszedł jeszcze zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Ostatecznie rany poszkodowanej kobiety okazały się lekkie. Miała trzy rany kłute - dodaje pani prokurator.

B. trafił do aresztu, za usiłowanie zabójstwa groziło mu dożywocie. Ale już wiadomo, że nie pójdzie siedzieć. Powód? Opinia biegłych psychiatrów, którzy wykryli u niego poważne zaburzenia psychiczne. Uznali go za niepoczytalnego, więc nie może odpowiadać karnie.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Bombor

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.