Małgorzata Pieczyńska

Ranking Perspektywy 2018. Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy drugie w kraju, a VI LO najwyżej z bydgoskich liceów

Tak radośnie zareagowali uczniowie Technikum Elektronicznego na wiadomość o 2. miejscu w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Techników Perspektywy 2018. Fot. Tomasz Czachorowski Tak radośnie zareagowali uczniowie Technikum Elektronicznego na wiadomość o 2. miejscu w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Techników Perspektywy 2018. Ich szkoła od 10 lat, czyli od początku, gdy przeprowadzany jest ranking techników, plasuje się w pierwszej piątce
Małgorzata Pieczyńska

- Gdy zobaczyłem, że mamy drugie miejsce w krajowym rankingu techników, chciało mi się skakać z radości - mówi dyrektor elektronika.

Wczoraj już po raz 20. ogłoszono wyniki ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród techników (1744 szkoły spełniły kryteria) bydgoskie Technikum Elektroniczne, które wygrało przed rokiem, tym razem zajęło 2. miejsce ze wskaźnikiem 97,14. Ponadto szkoła wywalczyła 3. lokatę w rankingu maturalnym techników i zwyciężyła w rankingu wojewódzkim. - Wiedzieliśmy, że trudno będzie powtórzyć sukces sprzed roku, bo wyniki egzaminów zawodowych mieliśmy trochę słabsze - mówi Roman Wojciechowski, dyrektor bydgoskiego elektronika. - Liczyłem na miejsce w pierwszej piątce. Tak zresztą jest od 10 lat, a tu taka miła niespodzianka. Drugie miejsce w rankingu głównym, przyjmujemy więc z wielką radością.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

 • Rozmawaimy z kuratorem oświaty Markiem Gralikiem
 • Jak wypadły inne szkoły z Bydgoszczy?
 • Co brano pod uwagę przy tworzeniu rankingu?
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Moją przygodę z dziennikarstwem zaczęłam od pracy w dziale sportowym. Do dziś moją najbardziej ulubioną dyscypliną sportu jest siatkówka. W "Expressie" pracuję od 2007 roku. Obecnie zajmuję się głównie edukacją. Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami. Piszę też o seniorach, służbie zdrowia i innych tematach społecznych. Ten zawód wciąż daje mi dużo satysfakcji, zwłaszcza, gdy udaje się komuś pomóc. W tej pracy każdy dzień jest inny, zaskakujący, bo życie często lubi nas zaskakiwać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.