Raport "Europolis 2018. Miasta obywatelskie". Nie głosujemy i się nie angażujemy

Czytaj dalej
Matylda Witkowska

Raport "Europolis 2018. Miasta obywatelskie". Nie głosujemy i się nie angażujemy

Matylda Witkowska

Łódź odstaje od innych dużych metropolii pod względem obywatelskości - wynika z raportu „Europolis.Miasta obywatelskie”. W swojej klasie wielkości lepiej wypadają Skierniewice i Piotrków.

Raport „Europolis. Miasta obywatelskie” przygotowały Fundacja Schumana oraz Fundacja Konrada Adenauera. Co roku oceniają jakiś aspekt życia w polskich miastach. Teraz wzięły pod uwagę zaangażowanie mieszkańców i otwartość władz. Teraz pod lupę wzięły 66 polskich miast działających na prawach powiatu. W regionie są to Łódź, Piotrków Trybunalski i Skierniewice. Żadne nie wypadło dobrze.

Które z miast Łódzkiego jest najgorzej oceniane w rankigu "miast obywatelskich". Raport ocenia władze miasta Łodzi jako "stosunkowo otwarte na mieszkańców". A jak jest w innych miastach województwa?

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.