Agata Sawczenko

Raport Seksualna mapa Polki. Czy kobiety lubią seks?

W seksie to właściwie nigdy nie chodzi o seks, tylko o bliskość. Bo seks jest wyrazem bliskości. Jeżeli seksu w związku nie ma, to znaczy, że coś szwankuje Fot. pixabay.com W seksie to właściwie nigdy nie chodzi o seks, tylko o bliskość. Bo seks jest wyrazem bliskości. Jeżeli seksu w związku nie ma, to znaczy, że coś szwankuje z bliskością - jest przekonany Artur Brzeziński, psychoterapeuta z pracowni Integra. A z raportu „Seksualna mapa Polki wynika, że kobiety lubią się kochać, robią to dość często i wiedzą, jak czerpać przyjemność z łóżkowych igraszek. Aż 96 proc. Polek w wieku 18-65 lat deklaruje, że są aktywne seksualnie. Połowa badanych uprawia seks kilka lub kilkanaście razy w miesiącu. Wniosek nasuwa się więc sam. Z tą naszą bliskością wcale nie jest tak źle.
Agata Sawczenko

W seksie to właściwie nigdy nie chodzi o seks, tylko o bliskość. Bo seks jest wyrazem bliskości. Jeżeli seksu w związku nie ma, to znaczy, że coś szwankuje z bliskością - jest przekonany Artur Brzeziński, psychoterapeuta z pracowni Integra. A z raportu „Seksualna mapa Polki wynika, że kobiety lubią się kochać, robią to dość często i wiedzą, jak czerpać przyjemność z łóżkowych igraszek. Aż 96 proc. Polek w wieku 18-65 lat deklaruje, że są aktywne seksualnie. Połowa badanych uprawia seks kilka lub kilkanaście razy w miesiącu. Wniosek nasuwa się więc sam. Z tą naszą bliskością wcale nie jest tak źle.

- Ilość seksu zależy od nas, od naszych potrzeb. Niektórzy uprawiają seks codziennie, inni raz w miesiącu, a jeszcze inni rzadziej i są zadowoleni. Pewne jest to, że popęd seksualny jest ważnym źródłem energii psychicznej, to „popęd życia”. Warto z niego korzystać! - mówi z kolei prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, specjalista ginekolog położnik, endokrynolog, seksuolog, kierownik Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

"Czy kobiety lubią seks" - oczywiście, nawet śmiem twierdzić, że nawet bardziej od mężczyzn. Niby to mężczyźni rozmawiają i stale myślą o seksie, ale prawda jest taka, że wystarczy posłuchać (nie podsłuchać, bo prawie zawsze rozmawiają tak głośno, że wyraźnie słychać treść bez specjalnego wytężania słuchu) rozmów kobiet, a często głównym tematem są właśnie łóżkowe podboje : jak, z kim, ile razy i jak długo to robią i oczywiście najważniejsze - czy miały z tego przyjemność, czy tylko dla satysfakcji faceta jęcząc i stękając tylko udawały.

Kolega z aktualnej pracy przez wiele lat pracował w innej firmie jako "rodzynek" wśród samych kobiet, a w zasadzie dziewczyn i często będąc jeszcze młodzieńcem aż się czerwienił słysząc różne cuda, szczególnie w poniedziałek, po weekendzie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.