AJD

Raport z leśnego parku niespodzianek: Aguja na zboczach góry Równicy

Młoda aguja to piękny i majestatyczny ptak Fot. ARC Młoda aguja to piękny i majestatyczny ptak
AJD

Aguja, ten duży ptak drapieżny świetnie czuje się w wysokich górach, w Ustroniu znalazł dom. Każdego dnia w Leśnym Parku Niespodzianek, ogrodzie zoologicznym, który znajduje się na zboczach góry Równica w Ustroniu, odbywają się pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów.

Ustrońskie drapieżniki robią na zwiedzających park ogromne wrażenie, a jednym z ciekawszych okazów, które zobaczymy w Leśnym Parku jest aguja.

Aguja to to duży, drapieżny ptak drapieżny, należący do rodziny jastrzębiowatych. Uwielbia przebywać na terenach otwartych, najlepiej na obszarach górzystych, być może dlatego tak świetnie czuje się właśnie w Ustroniu.

Aguja wielka posiada grzbiet oraz wierzch skrzydeł w barwie stalowoszarej, spód ciała ma jaśniejszy z drobnymi widocznymi prążkami. Zewnętrzne części spodu skrzydeł mają barwę szarą. Nogi ptaka drapieżnego są koloru żółtego, zaś dziób jest jasny z czarnym wyraźnym końcem.

Długość ciała aguji wynosi od 60 cm do 70 cm, a rozpiętość skrzydeł może sięgać niemal dwa metry. Ptak może zatem robić ogromne wrażenie i tak dzieje się właśnie w Leśnym Parku Niespodzianek. Ptak, którego naturalne środowisko to Ameryka Południowa i jego piękne loty, to jedna z ciekawszych atrakcji przyrodniczych, które można zobaczyć w Ustroniu, choć konkurencja jest spora, nawet wśród innych ptaków drapieżnych.

AJD

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.