Rębielice Królewskie: Ojciec pił i bił matkę, więc "dali mu nauczkę". Zadźgali go, a dom podpalili

Czytaj dalej
Fot. OSP Rębielice
Piotr Ciastek

Rębielice Królewskie: Ojciec pił i bił matkę, więc "dali mu nauczkę". Zadźgali go, a dom podpalili

Piotr Ciastek

Jest akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi D. i Dawidowi N., dotyczący zabójstwa ojca jednego z nich. Zbrodni dokonano w lutym 2017 roku w Rębielicach Królewskich w powiecie kłobuckim.

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie, akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi D. i Dawidowi N., dotyczący zabójstwa dokonanego w lutym 2017 roku w Rębielicach Królewskich.

W toku śledztwa ustalono, że pokrzywdzony Edward D. mieszkał z żoną w Rębielicach Królewskich w powiecie kłobuckim, a dwaj dorośli synowie małżeństwa od 10 lat mieszkali w Zabrzu.

Edward D. od 20 lat nie pracował i pozostawał na utrzymaniu żony. Stwierdzono też, że nadużywał alkoholu oraz stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony i synów. W 2001 roku Edward D. został skazany na karę 6 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa syna, Dariusza D. 1 lutego 2017 roku Edward D. pobił żonę, będąc pod wpływem alkoholu. Po tym zdarzeniu Halina D. wyprowadziła się z domu i zamieszkała u rodziny, nie kontaktując się z mężem.

Halina D. ustaliła z synem Zbigniewem D. (który ma 41 lat), że 8 lutego przyjedzie po nią, aby zabrać ją do swojego domu w Zabrzu. Zbigniew D. wraz z konkubiną i jej 19-letnim bratem Dawidem N. ,tego samego dnia po południu przyjechali do sąsiedniej miejscowości. Mężczyźni pieszo udali się do Rębielic Królewskich. Konkubina Zbigniewa D. oczekiwała na nich w samochodzie. W trakcie podróży z Zabrza mężczyźni spożywali znaczne ilości wódki i piwa. Wcześniej Zbigniew D. poprosił Dawida N., aby pomógł mu „dać nauczkę” ojcu za jego zachowanie wobec matki.

W dalszej części:

 • Rekonstrukcja zdarzeń z wieczoru 8 lutego
 • Jak zabójcy chcieli zatrzeć ślady przestępstwa
 • Kto odnalazł zwłoki
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Ciastek

Redaktor w oddziale Dziennika Zachodniego w Częstochowie. Od zawsze częstochowianin.


Na co dzień zajmuję się sprawami Lublińca i Częstochowy. Tworzę materiały tekstowe, wideo i multimedialne. Zajmuję się też robieniem zdjęć z wielu ważnych imprez na terenie północnego regionu województwa śląskiego. Prowadzę fanpage lubliniec.naszemiasto.pl i czestochowa.naszemiasto.pl na Facebooku. Recenzuję też na łamach internetowego Dziennika Zachodniego książki i filmy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.