Redakcja „Expressu” wystawia szkolne oceny parlamentarzystom z regionu

Czytaj dalej
Fot. Michał Dyjuk
Sławomir Bobbe

Redakcja „Expressu” wystawia szkolne oceny parlamentarzystom z regionu

Sławomir Bobbe

Półmetek poselskiej kadencji to świetny moment na podsumowania. Kto dobrze reprezentował Bydgoszcz, a kto musi się wziąć do pracy?

Łukasz Schreiber

(15 interpelacji) - prawdziwe „medialne zwierzę”, zwykle w czasie telewizyjnych starć zmiata oponentów z ringu i robi to nie tylko we wspierających rząd mediach. Nie wdaje się raczej w słowne połajanki, tylko uzasadnia swoje zdanie merytorycznie i spokojnie. Cieszy się uznaniem szefostwa partii - stał się „ustami PiS”. Jego aktywność przekłada się również na działania w regionie, z których składa obszerne relacje. Wielu widziałoby go jako kandydata na prezydenta Bydgoszczy. Zdaniem opozycji, staje się jednak „advocatus diaboli” będąc twarzą złych zmian w ustawie samorządowej, która, jej zdaniem, łamie zasady demokracji.

Bartosz Kownacki

wiceminister MON jest jedynym przedstawicielem miasta w rządzie. Na minus trzeba zapisać mu milczenie w sprawie przenosin do Torunia sztabu Wojsk Obrony Terytorialnej. Bydgoskie lotnisko nie może się doprosić pieniędzy z MON za wykorzystywanie przez wojskowe samoloty pasa startowego. Minister słynie z wypowiedzi, które odbijają się szerokim echem. Twierdził, że to Polacy uczyli jeść Francuzów widelcem, uznał też, że wyburzenie Pałacu Kultury i Nauki jest całkiem dobrym pomysłem i „saperzy bez wątpienia daliby radę”. Plusów jednak też nie brakuje. Na jego obecności w rządzie skorzystały z pewnością Wojskowe Zakłady Lotnicze, Belma, Nitro-Chem jak i obecne w Bydgoszczy jednostki.

w dalszej części artykułu oceny parlamentarzystów z regionu oraz opinie lokalnych dziennikarzy

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.