Katarzyna Fus

Reforma - nowe wyzwania dla brodnickiego szpitala

- Szpital w Brodnicy stale się rozwija i zwiększa liczbę  usług oraz przyjmowanych pacjentów - zapewnia Piotr Boiński, starosta brodnicki. - Działania Fot. archiwum "Gazety Pomorskiej" - Szpital w Brodnicy stale się rozwija i zwiększa liczbę usług oraz przyjmowanych pacjentów - zapewnia Piotr Boiński, starosta brodnicki. - Działania szpitala bilansują się. Powiat nie musi też dopłacać do systematycznie spłacanego przez szpital kredytu, co jest zasługą i dyrekcji, i załogi szpitala.
Katarzyna Fus

Reforma służby zdrowia może poważnie zachwiać finansami szpitala w Brodnicy. Na razie placówka wprowadza ograniczania usług w trzech poradniach.

O sytuacji w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Brodnicy im. R. Czerwiakowskiego poinformowano na piątkowej konferencji prasowej. Obecnie finanse placówki są stabilne.

- Szpital w Brodnicy stale się rozwija i zwiększa liczbę usług oraz przyjmowanych pacjentów - zapewnia Piotr Boiński, starosta brodnicki. - Działania szpitala bilansują się. Powiat nie musi też dopłacać do systematycznie spłacanego przez szpital kredytu, co jest zasługą i dyrekcji, i załogi szpitala.

Reforma zaboli finansowo?

Od października 2017 roku zmieniają się zasady finansowania polskich szpitali, które mogą zahamować rozwój brodnickiej placówki.

Co na temat reformy sądzi dyrektor brodnickiego szpitala? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Fus

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.