Reforma oświaty w Złocieńcu. Jedna szkoła w dwóch budynkach

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Bednarek
Krzysztof Bednarek

Reforma oświaty w Złocieńcu. Jedna szkoła w dwóch budynkach

Krzysztof Bednarek

Zmian jest niewiele. W budynku po gimnazjum będzie uczyła się starsza młodzież.

Mieściła się w dwóch budynkach. W kompleksie przy ul. I Dywizji Piechoty, tak jak do tej pory uczyć będą się uczniowie z klas 1-6.

- Klasy 1-3 są wydzielone w części budynku przy ul. I Dywizji Piechoty, z osobnym wejściem i osobną szatnią. Drugą część budynku zajmują uczniowie z klas IV-VI - powiedziała nam Janina Król, dyrektorka szkoły.

Natomiast w budynku przy ul. Chopina, w którym kiedyś była Szkoła Podstawowa nr 2, a później Gimnazjum nr 1, teraz uczyli się będą uczniowie klas VII, a także uczniowie klas II i III gimnazjum. Ale w sumie będzie to jedna duża szkoła licząca 865 dzieci w 39 oddziałach, w których będzie 712 uczniów Szkoły Podstawowej i 153 uczniów wygaszanego Gimnazjum.

- W budynku przy ul. Chopina są dobrze wyposażone pracownie, z których korzystać będą zarówno uczniowie wygaszanego gimnazjum, jak i uczniowie klas siódmych. Mamy również dwie biblioteki: jedną w budynku na ul. Chopina, drugą w budynku przy ul. I Dywizji Piechoty - powiedziała nam Janina Król.

- W czasie wakacji wymienione zostały podłogi w dwóch salach gimnastycznych w szkole przy u. I Dywizji Piechoty. Natomiast w budynku przy ul. Chopina wymienione zostały podłogi w dwóch salach lekcyjnych oraz instalacja elektryczna w świetlicy. Na remont sal mieliśmy pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego i z Urzędu Miejskiego. Żaden z nauczycieli nie został zwolniony. Zatrudniono natomiast jedną osobę - nauczyciela języka angielskiego.

Oprócz dyrektora w szkole są trzy wicedyrektorki: Krystyna Kowalczyk, Anna Dominiak i Małgorzata Głodek. Trzech pedagogów realizować będzie zajęcia psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów wymagających wsparcia (10 godz. tygodniowo). Będą też prowadzone dodatkowe zajęcia z edukacji regionalnej.

Oczywiście nie będzie to jedyna szkoła w gminie Złocieniec.

Druga, mniejsza to Zespół Szkół przy ul. Czwartaków, w którym wcześniej była Szkoła Podstawowa i Gimnazjum, a teraz będzie ośmioklasowa Szkoła Podstawowa.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.