Region tonie po deszczach

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało / zdjęcie ilustracyjne
Marek Weckwerth

Region tonie po deszczach

Marek Weckwerth

Małe cieki są teraz przepełnione i wylewają na pola i łąki, niszcząc rolnikom plony. Melioranci robią, co mogą, ale brakuje pieniędzy. Aura nie ułatwia im pracy - znów będzie padać.

Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW PIB nie wydało ostrzeżeń hydrologicznych, ale wielkie połacie pól i łąk w naszym regionie pokryte są występującą z brzegów rzek i mniejszych cieków wodą.

Najgorzej jest nad Krówką w jej górnym biegu, w powiecie sępoleńskim, o czym obszernie pisaliśmy w magazynowym wydaniu „Pomorskiej”.

- Robimy, co możemy, ale naprawdę sytuacja jest dramatyczna - mówi Roman Gołębiewski, dyrektor Kujawsko- Pomorskiego Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku. Które cieki są zagrożeniem? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.